Kotwica wygrywa w Biesiekierzu
autor: adaskoW pierwszym oficjalnym meczu w tym roku kołobrzeska Kotwica, w ramach IV rundy Pucharu Polski KOZPN, pokonała występujące w Koszalińskiej Klasie Okręgowej Wybrzeże Biesiekierz 2:1. Obie bramki dla zwycięskiego zespołu strzelił Maciej Ropiejko.

Optyczną przewagę na boisku mieli piłkarze Kotwicy, ale na grząskiej murawie ciężko było stworzyć sytuacje strzeleckie. Bliski szczęścia był w 23 minucie Damian Staniszewski, jednak w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Dawidem Boryszewskim. Bramka padła dziewięć minut później. Rzut rożny krótko rozegrał Grzegorz Skwara, wymienił podania ze Staniszewskim, po czym dośrodkował na głowę Ropiejki, a ten umieścił piłkę w siatce, odbijając ją jeszcze od słupka. W ostatniej akcji pierwszej połowy sam na sam z bramkarzem wyszedł jeszcze Piotr Dziuba, ale uderzył obok słupka.
Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla Honorata Stróża. Ujrzał on żółtą kartkę za faul, a że miał już jedną na koncie musiał opuścić boisko. W 68 minucie gospodarze przeprowadzili szybką kontrę prawą stroną. Dośrodkowaną piłkę zatrzymał w polu karnym Artur Sarna, ale sędzia uznał, że pomógł sobie ręką. Rzut karny wykorzystał Dawid Tesfamichael.

W końcówce zrobiło się nieco nerwowo, wtedy dobrze w akcji ofensywnej odnalazł się Sebastian Szych. Wpadł z piłką w pole karne, gdzie został sfaulowany, a jedenastkę wykorzystał Ropiejko. W doliczonym czasie jeden z gospodarzy także opuścił murawę z powodu drugiej żółtej kartki.

Za tydzień Kotwica gra pierwszy mecz ligowy w Kościerzynie z Kaszubią.

Wybrzeże Biesiekierz - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:1)

Dawid Tesfamichael 68 (k) - Maciej Ropiejko 32, 82 (k)

Kotwica: Łukasz Krymowski - Tomasz Rydzak, Artur Sarna, Marcin Dymek, Sebastian Szych, Honorat Stróż, Robert Ziętarski (87 Kordian Rudziński), Grzegorz Skwara, Piotr Dziuba (60 Lilo), Damian Staniszewski (75 Patryk Pytlak), Maciej Ropiejko (84 Patryk Skórecki)

żółte kartki: Honorat Stróż, Artur Sarna, Grzegorz Skwara

czerwona kartka: Honorat Stróż (47 - za dwie żółte)