Mistrz okazał się silniejszy
autor: mlamirekPogoń '04 Szczecin uległa na wyjeździe mistrzowi Polski Akademii Futsal Club Pniewy 0:5 i nadal plasuje się na siódmej pozycji w tabeli Ekstraklasy Futsalu. Faworytem tego spotkania byli niewątpliwie gospodarze, którzy w 16 meczach, zdobyli dwanaście punktów więcej od szczecinian. Gospodarze otworzyli wynik w 8. minucie, kiedy po strzale z dystansu, Dominika Kubraka pokonał Frane Despotović. Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie, po tym jak Bartosz Łeszyk, bez większych problemów, pokonał bramkarza ze Szczecina.
Druga połowa nie różniła się znacząco od pierwszej odsłony. Nadal sytuację na parkiecie kontrolowali gospodarze, którzy dążyli do strzelenia kolejnych bramek. W 27. minucie kolejne trafienie dla mistrzów Polski zaliczył Bartosz Łeszyk, chwilę później Łeszyk kolejny raz doprowadził do podwyższenia wyniku, jednak tym razem asystował przy bramce zdobytej przez Michała Wojciechowskiego. Wynik meczu ustalił w 37. minucie Daniel Lebiedziński.

W spotkaniu z Akademią Futsal Club Pniewy żółte kartki zobaczyli Artur Jurczak i Maksym Moskaliuk. Dla obu zawodników, były to czwarte żółte kartki, co oznacza, że obaj pauzować będą w spotkaniu z Clearexem Chorzów.

Akademia Futsal Club Pniewy - Pogoń ’04 Szczecin 5:0 (2:0)