Czwarte zwycięstwo AZS z Siarką
AZS Koszalin w czwartym spotkaniu z Siarką Jezioro Tarnobrzeg, odniósł czwarte zwycięstwo. Tym razem koszalinianie wygrali 93:88. Gospodarzom nie pomogło aż osiem celnych trójek LaMarshalla Corbetta. Obie drużyny przystąpiły do meczu osłabione. Bardziej to osłabienie tyczyło się gości, bowiem do Tarnobrzega nie przyjechał z drużyną Stefhon Hannah. Dodatkowo ani minuty nie zagrał rezerwowy rozgrywający Kamil Łączyński. Siarka Jezioro nie mogła liczyć na grę rezerwowego skrzydłowego Michała Rabki, który zmaga się z kontuzją nogi. Pierwsza kwarta przebiegała zgodnie z oczekiwaniami kibiców gospodarzy. Siarka Jezioro w tej części gry prawie nie myliła się w rzutach z dystansu. Po dwóch trójkach LaMarshalla Corbetta, gospodarze w siódmej minucie prowadzili już 20:9. W końcówce tej kwarty gościom udało się odrobić część strat.
W drugiej kwarcie wystarczyły niecałe cztery minuty, aby gospodarze roztrwonili całą wypracowaną na początku przewagę. Największa w tym zasługa rzucającego gości Marcina Dutkiewicza. Dzięki jego ośmiu punktom z rzędu goście przegrywali tylko 27:26, a po chwili wyszli na prowadzenie 31:29. Siarka Jezioro jednak tuż przed przerwą zagrała znów skutecznie i udało jej się zejść do szatni prowadząc 44:42.

Trzecia kwarta okazała się znów feralna dla drużyny z Tarnobrzega. W ciągu trzech minut, po trójce George Reese’a, goście prowadzili już 53:44. Taką przewagę utrzymywali do końca trzeciej kwarty.

Czwartą część meczu gospodarze zaczęli agresywnie w obronie, jednak próby mocniejszej defensywy kończyły się faulami. Dopiero na niecałe dwie minuty przed końcem, Siarka Jezioro doszła AZS Koszalin na trzy punkty po trójce Josha Millera. Gdy do końca zostało 25 sekund trener gospodarzy Dariusz Szczubiał poprosił o przerwę i rozrysował zagrywkę na decydującą akcję. Jednak Millerowi przy próbie podania piłka wyleciała z ręki i trafiła do przeciwników, co zapoczątkowało serię niecelności z obu stron. W ostatnich sekundach, Siarka Jezioro jeszcze faulowała. Jednak Igor Milicić nie mylił się w rzutach wolnych. Dzięki temu AZS Koszalin wygrał w Tarnobrzegu 88:93.

25:18, 19:24, 15:26, 29:25 dodaj video
Siarka Jezioro Tarnobrzeg: Miller 15 (3x3), Piechowicz 3 (1x3), Barycz 6, Wyka 0, Karnowski 13, Corbett 28 (8x3), Tiller 9 (1x3), Doaks 14

AZS: Reese 23 (1), Dutkiewicz 19 (5), Milicić 15 (1), Montgomery 12, Bigus 7 - Eziukwu 14, Surmacz 3 (1).

Dane pomogli uzupełnić: WpV, Bengoro - dziękujemy