Dwa oblicza Osadnika
W VI kolejce Regionalnej Klasy Okręgowej gr. Szczecin Płd. Osadnik Myślibórz pokonał Czcibora Cedynię 3:1.

Kibice zgromadzeniu na trybunach obejrzeli słaby mecz w wykonaniu obu zespołów. Pierwsza połowa skończyła się niespodziewanym prowadzeniem gości. Gra niczym nie zachwycała, ponieważ żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić skutecznej i składnej akcji. Myśliborzanie próbowali więc zaskoczyć przeciwnika uderzeniami z dystansu. Po jednym z nich i interwencji bramkarza gości piłka wylądowała na słupku. Kilka minut po tej sytuacji po raz kolejny piłka uderzona przez jednego z zawodników Osadnika odbiła się od słupka i została złapana przez bramkarza gości.

Przyjezdni zdobyli bramkę, wykorzystując błąd defensywy Osadnika. Dobrze spisująca się tego dnia obrona mysliborzan nie potrafiła skutecznie wybić piłki, co wykorzystał jeden z zawodników Czcibora i dobrym strzałem pokonał Artura Ziętka. Niezadowolenie kibiców było zmieszane ze ździwieniem, gdyż przed tym meczem goście plasowali się na ostatnim miejscu w tabeli, nie zdobywając jeszcze choćby jednego punktu. Tu przypominają się słowa byłego trenera Osadnika Piota Janczylika: 'Żeby grać w piłkę trzeba mieć jaja'. A tych w pierwszej połowie myśliborzanom brakowało. Gorzka prawda - do przerwy Osadnik przegrywał 0:1.

Druga połowa to odrodzenie Osadnika. Niczym 'Feniks z popiołów' myśliborzanie uwierzyli, że mogą zwyciężyć i że gra w piłkę może sprawiać przyjemność. Sygnał do ataku dał Kamil Kowalski, który pięknym strzałem zdobył bramkę wyrównującą. Wówczas cedynianie cofnęli się do obrony. Kolejny dobry strzał, tym razem Patryka Ostapczuka, daje Osadnikowi prowadzenie. Gości pogrążył Bartosz Kwapiszewski, zdobywając trzecią bramkę.

Cieszy drugie zwycięstwo oraz kolejne 3 punkty. Jednak czy można się zachwycać nad stylem gry Osadnika? Zwycięzców się nie sądzi, to prawda, ale czy taka gra pozwoli wygrywać kolejne mecze? Na pewno jest wiele do poprawy. Podziękowania dla zawodników za drugą połowę - oby więcej całych takich meczów!

relacjďż˝ dodaďż˝: Osadnik4ever

Reg. Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płd. (2011/2012)