Doświadczenie wygrywa z młodością
Doświadczony zespół Wichra Przelewice wygrywa 0-2(0-1) z młodym zespołem rezerw Odry Chojna po bramkach: Roberta Antkiewicza oraz Tomasza Muskały.
20 marca w niedzielne słoneczne popołudnie przy licznie zgromadzonej publiczności na stadionie miejskim w Chojnie. W ramach meczu o mistrzostwo klasy okręgowej zmierzyły się mocno odmłodzone rezerwy Odry Chojna z wiceliderem jednocześnie beniaminkiem okręgówki Wichrem Przelewice.

Początkowa faza meczu była okresem, gdzie walka toczyła się głównie w środku pola. Zawodnicy Wichra próbowali od początku przejąć inicjatywę, lecz skutecznie przeszkadzali w tym młodzi zawodnicy rezerw. Po okresie wzajemnego badania się obydwu stron aktywnie zaczęły funkcjonować skrzydła w drużynie gości jednak brakowało dokładnych podań z bocznej strefy boiska. Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki miał w 21 min aktywny napastnik gości. Kordian Ziajka po indywidualnej akcji minął obrońców znalazł się w sytuacji sam na sam z Tomaszem Pociejem, mimo to pośliznął się na grząskiej murawie.
Kilka minut później Wicher dopiął swego. Robert Antkiewicz nabrał na zwód obrońcę gospodarzy i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Chwilę później obrońca gospodarzy traci piłkę w polu karnym. Przechwytuję ją aktywny tego dnia napastnik gości Kordian Ziajka, lecz nie wykorzystuje stuprocentowej sytuacji piłka po jego strzale mija o centymetry słupek bramki strzeżonej przez Tomasza Pocieja. W końcówce pierwszej połowy na bramkę gości uderzali Dawid Flis oraz Marcin Borczyński, ale to nie przyniosło oczekiwanego efektu w postaci zdobyczy bramkowej.

W drugiej połowie wyraźnie gra się ożywiła. Gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem. W 53 min. po indywidualnej akcji Dawid Flis mocnym strzałem z 16 m był bliski strzelenia bramki, lecz bramkarz gości po świetnej interwencji sparował piłkę na słupek. Kilka minut później doszło do kontrowersynej decyzji arbitra. Po dobrej akcji Mateusz Kołodziejczyk według wielu obserwatorów został sfaulowany w polu karnym, lecz sędzia uznał, iż faul był przed linią pola karnego. Następnie wicelider okręgówki przeprowadza dynamiczną kontrę a pomocnik gości trafia w słupek. Chwilę później dwie doskonałe sytuacje sam na sam nie wykorzystują gracze beniaminka Robert Antkiewicz oraz Kordian Ziajka przy tych strzałach fenomenalnie broni młody bramkarz gospodarzy Tomasz Pociej. W 63 min. spotkania dobrej okazji nie wykorzystuje napastnik rezerw Marcin Borczyński znakomicie interweniuje bramkarz gości Mateusz Duk. Dobijał jeszcze Dawid Flis, lecz z lini piłkę wybija obrońca Wichra. Kilka minut później Wicher przeprowadza szybki kontratak. Bramkarz gospodarzy wychodzi na przedpole, mija się z piłką a najskuteczniejszy snajper beniaminka Tomasz Muskała podwyższa rezultat spotkania na korzyść gości. Rezerwy Odry wyraźnie podrażnione takim rezultatem próbują zmienić wynik potyczki. Kwadrans przed końcem dobre dośrodkowanie Pawła Peli z rzutu wolnego a dogodnej sytuacji nie wykorzystuje Jakub Kuflowski. Bramką zapachniało 7 minut przed końcem spotkania, gdy po dośrodkowaniu Dawida Flisa na bramkę główkował Radosław Witorzeńć, niestety soczysty strzał po raz kolejny doskonale broni bramkarz gości Mateusz Duk. Chwilę później Jakub Kuflowski, wypracował doborową okazję do bramki, ale będąc „oko w oko” z bramkarzem gości zbyt mocno wypuścił „futbolówkę”. Chwilę później sędzia zakończył zawody.

Spotkanie miało dwa oblicza: marną pierwszą część oraz dynamiczną z wieloma strzałami i walką drugą połowę. Wicher Przelewice pokazał, że był dojrzalszym zespołem z doświadczeniem. Natomiast gracze rezerw ukazali, iż posiadają potencjał, który, gdy zdobędą doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Najbliższe spotkania obydwa zespoły rozegrają u siebie w niedzielę 27 marca o 15. Rezerwy Odry Chojna zmierzą się z liderem Morzyckiem Moryń, natomiast Wicher zagra z Orkanem Suchań.

Odra II Chojna: T.Pociej - K.Kusiak(K.Gontek 60’) , P.Cysewski , R.Pohorecki, Mulewski (D.Flis 25’), Ł. Kołodziejczyk, P.Pela, M.Kołodziejczyk , R.Witorzeńć (Nowacki 80’) , J.Kuflowski (D.Frąk 85’), M.Borczyński

Wicher Przelewice: M.Duk, M.Piekarski, D.Urbański, D.Piotrowski, L.Muskała, M.Starzyński, K. Ziajka, M.Kustra, M. Błaszczyk , D.Bil, R.Antkiewicz

20-03-2011
26' 0-1 Robert Antkiewicz
72' 0-2 Tomasz Muskała
Odra II Chojna: T.Pociej - K.Kusiak (K.Gontek 60’) , P.Cysewski , R.Pohorecki, Mulewski (D.Flis 25’), Ł. Kołodziejczyk, P.Pela, M.Kołodziejczyk , R.Witorzeńć (Nowacki 80’) , J.Kuflowski (D.Frąk 85’), M.Borczyński

Dane pomogli uzupełnić: pszczolek, metiu - dziękujemy

Doświadczenie wygrywa z młodością (metiu)