Ostatni wyjazd Chemika
autor: C80Zaledwie 180 minut pozostało do ostatniego gwizdka sezonu 2010/11 piłkarskiej III ligi. W przedostatniej serii spotkań piłkarze Chemika Police w Słupsku zmierzą się z Gryfem. Oba zespoły do sobotniej potyczki przystąpią w odmiennych nastrojach. Chemik po znakomitej rundzie wiosennej i zeszłotygodniowej wygranej z Gwardią (2:0) zagwarantował sobie utrzymanie w gronie trzecioligowców. Gryf z kolei mimo równie dobrej postawie na wiosnę nie jest jeszcze pewny swojego losu.
Jesienią oba zespoły wpisywał się dramatycznie źle. Chemik w połowie sezonu na koncie miał zaledwie dwanaście punktów, Gryf zdobył jeszcze mniej bo zaledwie osiem i całą zimę spędził z dzierżąc czerwoną latarnię ligi. W przerwie między rundami w Słupsku i Policach zmienili się jednak szkoleniowcy, Tadeusza Wanata zastąpił Grzegorz Wódkiewicz, zaś Michała Zygonia Mariusz Szmit. Efekty było widać od pierwszej wiosennej kolejki, bo dwa zespoły które początkowo były skazywane na spadek seryjnie zaczęły zdobywać punkty. Chemik w 13 kolejkach przegrał tylko raz i wywalczył 24 punkty, Gryf z boiska podniósł 23 punkty. Wiosną więcej punktów zdobyły tylko Bytovia (29) i Błękitni (26).

Poprzednia kolejka, tak jak i cała runda była wyjątkowo udana w wykonaniu policzan. Nasz zespół w ładnym stylu po bramkach Filipa Kosakowskiego i Patryka Baranowskiego zasłużenie pokonał Gwardię 2:0. Również zawodnicy Gryfa po wygranej 4:2 z Regą Trzebiatów schodzili z boiska zadowoleni. Humory były jeszcze lepsze gdy okazało się, że rywal do utrzymania, Energetyk Gryfino, po bezbramkowym remisie stracił punkty w Gdańsku z rezerwami Lechii.

Dzięki remisowi Energii przewaga Chemika nad strefą spadkową na dwie kolejki przed końcem sezonu wynosi już dziewięć punktów, a to oznacza że w nadchodzącym sezonie w Policach znów zagości III liga. Gryf co prawda wygrał ostatnio z Regą i odskoczył zespołowi z Gryfina na cztery punkty, jednak przewaga nie gwarantuje jeszcze utrzymania. Do pełni szczęścia potrzebuje trzech punktów z Chemikem lub Dębem, albo przynajmniej jednej porażki Energetyka (z Orlętami lub Gryfem Wejherowo).

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30. O zmianach wyniku będziemy informować poprzez profil Chemika w portalu Facebook.

3:0 - Patryk Pytlak (69')
Gryf: Krymowski - Andrychowski, Sarna, Sterczewski, Bielecki, Biegański (69 Piekarski), Pawluczenko (86 Pietras), Świdziński (59 Pytlak), Stróż (46 Waleszczyk), Kozłowski, Kamiński.

Chemik: Strzelec - Fadecki (82 Susmarski), Rembisz (59 Sowała), Janicki, Stromczyński (71 Wołyński), Jakubiak, Bieniek, Kosakowski, Jóźwiak, Sajewicz (73 Neumann), Baranowski.

Żółte kartki: Pytlak, Sterczewski (Gryf) - Jakubiak (Cemik)
Czerwona kartka: 71' Kosakowski (Chemik) sędzia: Przemysław Bzowski - Mariusz Kuczkowski, Marek Czarnecki (Pomorski ZPN, Tczew)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, jacak1988, slupszczanin, STEN - dziękujemy