Wygrana z AZS AWF Warszawa
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/Fatalna pierwsza i znakomita druga połowa tak w skrócie można opisać przebieg spotkania pomiędzy GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin i AZS AWF Warszawa. Podopieczni Rafała Białego i Sławomira Fogtmana nie bez trudu wygrali 43 - 30 (15-15) a najskuteczniejszym zawodnikiem był Marek Suszka, który w całym spotkaniu zdobył 10 bramek. Mówi się, że kobieta zmienną jest, ale w sobotę powiedzenie jak ulał pasowało do szczypiornistów GAZ-SYSTEM Pogoni, którzy zagrali dwie zupełnie różne połowy, ale ostatecznie zdecydowanie wygrali z akademikami z Warszawy. Publiczność zgromadzona w hali przy ulicy Twardowskiego w pierwszych 25 minutach przecierała oczy ze zdumienia.
Jakby ktoś przed spotkaniem wskazał, która drużyna walczy o awans bez wątpienia wskazaliby by na podopiecznych Marcina Smolarczyka. Goście zaskoczyli ustawieniem obronnym, odcięli Pawła Krupę i Piotra Frelka, a grający na środku Łukasz Masiak nie potrafił znaleźć sposobu na rozmontowanie defensywy warszawian. Mnożyły się proste błędy techniczne, za szybko kończyły się akcje. W efekcie w 20 minucie gospodarze przegrywali już 5 bramkami. Z głębokiem letargu wyszli dopiero 5 minut później, kiedy to grając w osłabieniu rzucili 3 bramki nie tracąc żadnej, a do przerwy wyrównali stan rywalizacji 15 - 15. Ostra reprymenda w szatni podziałała mobilizująco. W drugiej połowie publiczność zobaczyła odmienioną drużynę. Ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie Marek Suszka, Piotr Frelek oraz Karol Królik, dobrze funkcjonowała także denfesywa a w bramce nieźle spisywał się Paweł Matkowski, który po przerwie zastąpił Szymona Ligarzewskiego. Gdyby przez całe spotkanie szczecinianie grali tak, jak w drugich 30 minutach to ustanowiliby rekord bramkowy ligi w ilości rzuconych bramek. Ostatecznie szczecinianie wygrali 43 - 30 (15-15) i ciągle pozostają w grze o PGNiG Superligę. W najbliższą sobotę GAZ-SYSTEM Pogoń zmierzy się na wyjeździe z AZS Zieloną Góra, zespołem, który oprócz szczecinian w rundzie rewanżowej urwał punkty liderowi Jurandowi Ciechanów.

GAZ-SYSTEM Pogoń - Ligarzewski, Matkowski - Suszka 10, Frelek 8, Królik 7, Krupa 5, Malesa 3, Rojek 3, Jedziniak 3, Ringwelski 2, Masiak 1, Marcinkian 1, Wolski, Guzek

relacjďż˝ dodaďż˝: kaczka