Piękny mecz i piękna wygrana
We wtorek 3 maja piłkarze Błoni Barwice rozegrali kolejny mecz w V lidze. Na własnym boisku Barwiczanie podejmowali solidną drużynę Rasela Dygowo. Piłkarze Błoni po świetnym meczu i po pięknym widowisku wygrali z lepszą drużyną w tabeli 3-1. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i gra obu zespołów mogła podobać się dużej liczbie kibiców. Podopieczni Rafała Glanca rozegrali kapitalny mecz. Pewnie pokonali piłkarzy Rasela. Mimo sporych osłabień w obronie Barwiczanie spisali się rewelacyjnie. Bohaterem meczu był z pewnością Jarosław Adamowicz, strzelec dwóch bramek.
Był to kolejny mecz bez porażki Błoni oraz kolejny zwycięski na własnym stadionie. Pomimo braków w obronie trener Rafał Glanc ustawił dzisiejszych obrońców na wysokich obrotach. Dodam tylko, że w pierwszej połowie na lewej obronie grał Dawid Borkowski, zaś w drugiej połowie na tej samej pozycji grał junior Dawid Chojnacki. Był to jego debiut w zespole seniorskim i na pewno był to bardzo dobry debiut. Drugim zawodnikiem który dzisiaj zadebiutował był Patryk Andrzejewski. Młody obrońca świetnie spisał się na pozycji stopera w ostatnich minutach meczu. Oprócz Jarka Adamowicza bramkę dzisiaj strzelił utalentowany Bartek Kreft.

Pierwsze minuty to niecelne strzały gości. Między innymi do 8 minuty dwa niecelne strzały wykonał lider Rasela Andrzej Wojciechowski. W 9 minucie po raz pierwszy Błonie ratuje Mariusz Fornal. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Wojciechowski, jeden z zawodników strzela z głowy i świetnym refleksem popisuje się Fornal. W kolejnej akcji po raz pierwszy atakują Błonie. Szybka kontra i Łukasz Zbroszczyk strzela z pola karnego i Marcin Królik broni na rzut rożny. W 14 minucie znów Błonie zagrażają bramce Królika. Po ładnej akcji, piłkę dostaje Bartek Kreft i ładnym strzałem uderza na bramkę, golkiper wybija na róg. W 20 minucie dośrodkowanie Rasela i Marek Procner uderza obok słupka. W 37 minucie kibice widzieli już piłkę w siatce. Bardzo ładna akcja Błoni, wymiana piłek, podanie Krefta do Pawła Mycyka i strzał z pierwszej Mycyka, tuż obok słupka. Dwie minuty później świetnie z rzutu wolnego strzela Jarosław Adamowicz, piłka leciała pod poprzeczkę, ale bramkarz obronił. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.

Drugą połowę Błonie rozpoczynają z jedną zmianą. Łukasza Smółkę zastępuje debiutant 17 letni Dawid Chojnacki. I w ten sposób do pomocy przesuwa się Dawid Borkowski zaś w obronie gra Chojnacki. Już w pierwszej akcji drugiej połowy świetną formą popisał się Fornal. Bardzo dobra akcja przyjezdnych, pierwszy strzał broni Fornal i drugi już leżąc świetnie wyciągnął rękę i obronił na róg, wielkie brawa dla Mariusza za tą obronę. W 53 minucie Błonie wychodzą na prowadzenie 1-0. Świetna kontra Błoni, Łukasz Zbroszczyk przebiega kilkanaście metrów z piłką, podaje do Bartka Krefta i ten ładnym strzałem w długi róg pokonuje Marcina Królika. Niezbyt długo trwało prowadzenie Błoni. Bo już w 55 minucie Rasel Dygowo doprowadza do stanu 1-1. Ogromny błąd zaliczył główny sędzia, który gwizdnął faul którego nie było. Faul przy polu karnym, do piłki podszedł Andrzej Wojciechowski i ładnym strzałem pokonał Mariusza Fornala. W 63 minucie Błonie ponownie wychodzą na prowadzenie. Ładna akcja biało - zielonych. Mariusz Dziwirski zagrywa do Jarosława Adamowicza i ten celnym strzałem po rykoszecie zdobywa bramkę na 2-1. W 65 minucie było już 3-1. Kolejna piękna akcja zawodników Rafała Glanca. Paweł Mycyk z pola karnego zagrywa do Adamowicza i ten przy linii pola karnego ładnym strzałem po raz drugi pokonuje bramkarza. W 75 minucie swój debiut w zespole seniorskim zalicza Patryk Andrzejewski. Zastępuje on Łukasza Zająca. W 76 minucie strzał Wojciechowski i broni Fornal. W 88 minucie celny strzał Jarosława Adamowicza za pola karnego i bramkarz broni na rzut rożny. Do końca meczu groźnych okazji już nie było.

Kolejny mecz piłkarze Błoni Barwice zagrają już w tą sobotę. Będzie to wyjazdowy mecz z Iskrą Białogard. Iskra to również drużyna która świetnie spisuje się na wiosnę. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 11:00. Dość nie typowo bo bardzo wcześnie.

Błonie Barwice - Rasel Dygowo 3-1 (B.Kreft 53’, J.Adamowicz 63’, 65’ - A.Wojciechowski 55’)

Błonie: Mariusz Fornal - Łukasz Zając (Patryk Andrzejewski 75’), Grzegorz Łomakin, Mateusz Węgiełek, Dawid Borkowski - Łukasz Zbroszczyk, Paweł Mycyk, Mariusz Dziwirski, Łukasz Smółka (Dawid Chojnacki 46’) - Bartek Kreft (Jakub Lis 81’), Jarosław Adamowicz