Kolejne zwycięstwo Gryfa
autor: PszczółekW bardzo dobrej atmosferze, oglądając piękne bramki, parady bramkarzy, a przede wszystkim zwycięstwo gospodarzy. Tak właśnie spędzili czas kibice, którzy przybyli na Stadion Miejski, aby oglądać kolejny mecz ligowy Gryfa Kamień Pomorski, w którym zmierzył się on z Sarmatą Dobra. Mimo dość ospałego początku meczu, już po kwadransie przebudzili się gospodarze, a dokładnie Rafał Makarewicz. To on strzałem z 30 metrów otworzył wynik tego spotkania. W kolejnych minutach Gryf mógł podwyższyć prowadzenie, jednak kapitalne zawody rozgrywał bramkarz Sarmaty Grzegorz Buczma. Wygrał on dwa pojedynki, najpierw z Wiktorem Kasztelanem, a następnie z Mariuszem Kosturem. Głównie dzięki świetnej postawie Buczmy, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.
Po przerwie do odrabiania strat ruszyli przyjezdni. Ich akcje były składne i szybkie, jednak brakowało wykończenia, a ponadto bardzo dobrze spisywał się bramkarz Gryfa Łukasz Kupczanko. Przekonał się o tym Wojciech Guźniczak, który zaraz po przerwie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Gryfa. O dużym pechu może mówić Emilian Kamiński, który po świetnej akcji kolegów, nie trafił z pięciu metrów do pustej bramki. Dziesięć minut później ten sam zawodnik zmarnował kolejną okazję.

To co nie udało się Sarmacie, udało się Gryfowi. Kwadrans przed końcem spotkania Rafał Janus minął w polu karnym bramkarza i wyłożył piłkę Mariuszowi Kosturowi, który nie mógł już spudłować. Mimo kilku okazji wynik nie uległ już zmianie i Gryf wygrał kolejne spotkanie ligowe, utrzymując pozycję wicelidera.

2:0 - 75' - Mariusz Kostur
Gryf: Łukasz Kupczanko, Radosław Janus (66' Dawid Roszak), Rafał Makarewicz (87' Michał Geszka), Gracjan Górski (46' Adam Walicki), Rafał Janus, Mariusz Kostur, Wiktor Kasztelan (83' Szymon Włodarek), Ryszard Król, Adrian Kapczyński, Rafał Jarmoszewicz, Kacper Wittbrodt
w rezerwie Ireneusz Benedyczak.

Sarmata: Grzegorz Buczma - Maciej Garliński, Jarosław Jaszczuk, Damian Dzierbicki, Paweł Załęcki, Piotr Grochulski, Wojciech Bonifrowski, Łukasz Olechnowicz, Emilian Kamiński (63' Radosław Cytowicz), Wojciech Guźniczak (78' Zdzisław Szwąder), Damian Padziński,
w rezerwie Rafał Barden, Wojciech Kliś, Wojciech Dorsz

Gryf: Rafał Makarewicz, Wiktor Kasztelan sędzia: Spunda P - Spunda M, Czapelska E

Dane pomogli uzupełnić: misia195, estan52, SZEF, kibic4 - dziękujemy