Nieudany rewanż Pogoni Handball
autor: maggiSzczypiorniści Pogoni Handball przegrali w hali przy ulicy Twardowskiego z niemieckim trzecioligowcem HSV Insel Usedom 27:28 (10:11). Niestety nie udał się rewanż szczypiornistom za porażkę w Pucharze Króla 21:25, 3 tygodnie temu w Ahlbecku.
Ciężko powiedzieć czy szczypiorniści Pogoni Handball Szczecin mieli w głowach jeszcze finałową porażkę w niedzielę z Wójcik Meble Elbąg podczas Memoriału im. Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika, czy po prostu byli zmęczeni jeszcze turniejem, ponieważ mecz z HSV Insel Usedom nie zaczęli najlepiej. Pierwszą bramkę dopiero w 8 minucie spotkania zdobył Paweł Biały, a na tablicy widniał wynik 1:5 dla przyjezdnych. Wraz z upływającym czasem sytuacja nie uległa jakoś znacząco oprócz tego, że gospodarze seryjnie marnowali dogodnie sytuacje do zdobycia bramki, natomiast sąsiedzi zza zachodniej granicy punktowali. Taka sytuacja była do 20 minuty przy stanie 3:10 dla HSV Insel Usedom. Sygnał do odrabiania strat dali Łukasz Masiak oraz Paweł Biały, który pod koniec pierwszej połowy w końcu przełamał swoją niemoc rzutową. Na przerwę szczecinianie schodzili tylko ze stratą jednej bramki.
Druga część spotkania miała bardziej wyrównany przebieg. Szczecinianie szybko do prowadzili do wyrównania, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie. Jedyne w meczu miało miejsce w 44 minucie Pogoń Handball wygrywała wtedy 20:19. W nieźle funkcjonującej grze coś się jednak chwilę później zacięło. Przyjezdni znowu odskoczyli na 3 bramki, których niestety nie udało się później odrobić i ostatecznie szczecinianie przegrali 27:28.

Do rozpoczęcia rozgrywek pozostało jeszcze ponad 10 dni, w tym czasie trenerzy Rafał Biały i Sławomir Fogtman planują rozegrać jeszcze jedną grę kontrolną. Natomiast w sobotę 18 września szczecinianie zainaugurują rozgrywki w Bydgoszczy z beniaminkiem AZS UKW Bydgoszcz. Inauguracja sezonu w Szczecinie dopiero 2 października, kiedy to Pogoń Handball Szczecin podejmie Grunwald Poznań

Pogoń Handball: Ligarzewski, Skowron, Matkowski - Biały 11, Masiak 5, Jedziniak 3, Krupa 2, Ringwelski 2, Królik 1, Smuniewski 1, Czernyszow 1, Pawłaszek 1, Wolski, Guzek
�r�d�o: pogonhandball.com

relacjďż˝ dodaďż˝: kaczka