Nerwowo, ale ostatecznie wygrali
autor: KoGutSzczypiorniści Pogoni Handball Szczecin wygrali w pierwszym meczu na własnym boisku z Grunwaldem Poznań 24 -20 (10-12). Spotkanie rozstrzygnęło się w końcówce, w której liderem zespołu był Piotr Frelek. Najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni Handball Szczecin był tradycyjnie Paweł Krupa.

Inauguracja sezonu w Szczecinie mogła się podobać. Było nerwowo, emocjonująco i dramatycznie, ale ostatecznie szczęśliwie i zwycięsko. Szczecinianie swój styl gry narzucili dopiero w 50 minucie, ale zabójcza końcówka wystarczyła na ambitnie grających graczy Grunwaldu.
Początek meczu bardzo bardzo wyrównany. W 10 minucie szczecinianie prowadzili jeszcze 4 - 3, jednak wtedy zdarzył się przestój podobny do tego jak w meczu z Jurandem. Licznie zgromadzeni kibice przecierali oczy ze zdumienia, kiedy wzmocniona kadrowo Pogoń Handball była bezradna wobec twardej defensywy gości. Kiedy 22 minucie szczecinianie przegrywali 5 - 9 trenerzy Rafał Biały i Sławomir Fogtman poprosili o przerwę. Poskutkowało. W ciągu 3 minut udało się odrobić straty, jednak końcówka ponownie należała do gości, którzy wyszli na 4 - bramkowe prowadzenie. W ostatniej minucie straty zniwelowali jeszcze Paweł Biały i kapitalnym rzutem ze skrzydła równo z końcową syreną Rafał Rojek. Do przerwy Pogoń Handball przegrywała 10 - 12.

Druga połowa przyniosła jeszcze większe emocje. Szczecinianie bardzo szybko odrobili straty i w 39 minucie doprowadzili do remisu 15 - 15. Kolejne 8 minut to zarówno popis bramkarzy Szymona Ligarzewskiego w bramce Pogoni Handball i Macieja Adamczyka w Grunwaldzie, jak i mnożące się błędy z obu stron. Kolejna bramka padła dopiero w 47 minucie, a autorem był najlepszy w drużynie gości Mateusz Matlach. Jednak było to ostatnie prowadzenie Grunwaldu w tym meczu. W końcu do głosu doszli szczecinianie, głównie za sprawą Łukasza Masiaka i Piotra Frelka. Zawodnicy, którzy jeszcze sezon temu z powodzeniem grali na parkietach Ekstraklasy poprowadzili szczecinian do ważnego zwycięstwa w końcówce. Ostatecznie po nerwowym, ale i emocjonującym spotkaniu Pogoń Handball Szczecin pokonała Grunwald Poznań 24 - 20.

Już we wtorek szczecinianie zmierzą się w rozgrywkach Pucharu Polski z Energetykiem w Gryfinie, natomiast w przyszłą sobotę o godzinie 19 zagrają na wyjeździe z Wójcik Meble Elbląg.

PH - Ligarzewski - Krupa 7, Biały 5, Rojek 3, Frelek 3, Ringwelski 3, Masiak 2, Królik 1, Suszka, Smuniewski, Jedziniak

delilah (46)
Nerwowo, ale ostatecznie wygrali (kaczka)
Pogoń Handball po meczu z Jurandem i przed inauguracją na własnym boisku (kaczka)