Chemik II lepszy od Sparty na koniec jesieni
autor: C80W ostatnim jesieni Chemik II pokonał na wyjeździe Spartę Węgorzyna 2:0. Bramki dla Chemików zdobywali Krzysztof Szychowski i Marcin Biernacki.
Chemik II udał się do Węgorzyna w 16 osobowym składzie. W trakcie meczu mógł sobie pozwolić na pięć zmian. Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny nie stworzyły sobie dogodnych okazji. Dopiero w 35 min. Chemik II objął prowadzenie. Po prostopadłym zagraniu Adama Wiejkucia, Robert Jóźwiak dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Krzysztof Szychowski, który głową skierował piłkę do bramki.
Druga połowa przyniosła o wiele więcej emocji niż pierwsza. W 55 min. po prostopadłym zagraniu, w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik Sparty, jednak przed polem karnym został sfaulowany przez bramkarza Chemika II. Sędzia pokazał Tomaszowi Machuli czerwoną kartkę. Wtedy na bramce Chemika II stanął Olaf Franczuk, który zachował do końca meczu czyste konto. Sparta stwarzała sobie sytuacji, jednak fatalnie pudłowali (szczególnie po rzutach wolnych). Mieli także doskonała sytuację do zdobycia bramki na wagę remisu. Pięciu zawodników gospodarzy miało przed sobą pustą bramkę. Jednak trzech machnęło się z piłką, jeden tylko smyrnął piłkę, a kolejny przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 80 minucie siły się wyrównały. Za drugą żółtą kartkę boisko opuścił zawodnik Sparty. Ostatnia bramka padła w doliczonym czasie gry, kiedy to Marcin Biernacki skierował piłkę do pustej bramki.

W meczu arbiter pokazał aż 5 żółtych kartek i 2 czerwone. Mimo to sędziowanie było bez zarzutów. Tam, gdzie było potrzeba sędziowie przerywali grę. Chemik II zakończył rundę na 6 miejscu. Przy odrobinie szczęścia można było się pokusić o wyższe miejsca. W meczu Seniorów padł wynik 3:2 dla Węgorzynian.

relacjďż˝ dodaďż˝: baaru

III kl. juniorów (okr.) gr.1 Szczecin (2010/2011)
Sparta Węgorzyno Chemik II Police
0 2
13-11-2010 11:30
0:1 - 35' - K. Szychowski
0:2 - 90+1' - M. Biernacki
Chemik II: Dobosz (46' Machula) - Piotrowski, Szyszko, Górski, Ociepa (70' Ostrowski) - Jóźwiak (50' Franczuk), Jaskólski, Wiejkuć, Lipski - Szychowski (50' Biernacki), Trepkowski

Od 55 minuty w bramce Chemika II stał Olaf Franczuk

żółte kartki: Ociepa (Chemik II)
czerwone kartki: Machula (Chemik II, faul taktyczny) - Wojciechowicz (Sparta) sędzia: Kamil Kędzierski - Natalia Rynkiewicz, Robert Tądel (ZZPN)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, YoMen, SpartaWnoo - dziękujemy