Hutnik na łopatkach
W 7 kolejce IV ligi Ina Goleniów na swoim stadionie podejmowała wicelidera tabeli Hutnika Szczecin. Przebieg meczu, szczególnie w pierwszej połowie nie wskazywał na to, że jedna z drużyn zejdzie z placu gry wyraźnie pokonana, jednak tego dnia piłkarze Iny zaprezentowali bardzo wysoką skuteczność i zwyciężyli Hutnika aż 3:0.

Pierwsza część gry toczyła się pod dyktando gości ze Szczecina, groźnych sytuacji było jak na lekarstwo, jednak to przyjezdni lepiej prezentowali się w polu, nie pozwalając ani na chwilę rozwinąć skrzydeł goleniowskiej Inie. W 20 minucie spotkania przed polem karnym futbolówkę w pięknym stylu wywalczył Jakub Sowiński, niestety po uderzeniu najlepszego po 6 kolejkach strzelca Hutnika Grzegorza Guni piłka minęła bramkę w nieznacznej odległości. Pierwsza próba zdobycia gola przez podopiecznych Marka Karmazyna miała miejsce kilka minut później, kiedy to Wojciech Borek starał się zaskoczyć bramkarza Hutnika strzałem z rzutu wolnego. W pierwszej połowie pojedynku próbował jeszcze uderzać Krzysztof Szumiato, jednak i jemu nie udało się pokonać Pawła Sobolewskiego. Podsumowując pierwsze 45 minut należy stwierdzić, że obie drużyny myślały przede wszystkim o tym, by nie stracić bramki. Przewagę w środku pola miał Hutnik i przed drugą odsłoną mało kto przypuszczał, że Ina ostatecznie wysoko wygra ten mecz.
Po przerwie oglądaliśmy już inne spotkanie. 3 minuty po wznowieniu gry Jakub Sowiński uderzył piłkę przewrotką w poprzeczkę. Kilkuminutowy napór Hutnika zakończył się niestety kontrą i bramką dla Iny Goleniów. Jeden z najniższych piłkarzy gospodarzy Radosław Wiśniewski skierował piłkę do bramki Macieja Reszkisa po wrzucie piłki z rzutu rożnego. Stara piłkarska prawda mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w tym wypadku dała się we znaki OKSowi. Należy zauważyć, że to już nie pierwszy pojedynek ligowy, w którym tracimy bramkę po stałym fragmencie gry. W 56 minucie znakomitą szansę na doprowadzenie do remisu fatalnie zmarnował Adrian Stefanowicz. Ten młody napastnik potrafi doskonale znaleźć się w dogodnej sytuacji bramkowej, jednak w wielu pudłuje. Miejmy nadzieję, że w przyszłych meczach nie zabraknie mu już zimnej krwi i takie 100% okazje będą kończyły się golami.

W 56 minucie to Ina mogła podwyższyć wynik, po strzale Bartosza Paszkowskiego Witold Klym wybija piłkę niemal z linii bramkowej, chwilę później gości ratuje Robert Kikun wybijając piłkę na rzut rożny. Kolejne minuty spotkania to nieustanne próby doprowadzenia do remisu gości i groźne kontry Iny. W 68 minucie po jednej z takich kontr piłkarze z ul. Sportowej podwyższyli prowadzenie, bardzo silne uderzenie z okolic 25-30 metra sparował Reszkis, jednak wprost pod nogi Tomasza Trosko, ten bez najmniejszych problemów wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Od tej chwili było wiadomo, że hutnicy zejdą z boiska pokonani. Trener Maliński zdecydował się na wpuszczenie do boju Marcina Gniotka i Radosława Marcyniuka, na nic się to jednak zdało. Obrońcy Iny nie popełniali błędów i kontrolowali sytuację. W 74 minucie próbował strzelać jeszcze Krzysztof Szumiato, jednak zbyt lekko by zaskoczyć dobrze dysponowanego bramkarza MKSu. Na tą szansę Hutnika piłkarze Iny odpowiedzieli kolejnym golem, szybką akcję wykończył jeden z lepszych tego dnia zawodników na boisku, Radosław Wiśniewski, kierując piłkę do pustej bramki. Chwilę później mogło być 4-0, tym razem to jednak Reszkis był górą i wyłapał piłkę w sytuacji sam na sam z jednym z napastników gospodarzy.

Kilka minut później dobrze prowadzący zawody Piotr Gałązka zakończył pojedynek. Podsumować to spotkanie można jednym zdaniem: 'niewykorzystane sytuacje się mszczą', tym razem doprowadziło to do wysokiego zwycięstwa Iny Goleniów. Piłkarzy Hutnika należy pochwalić za dość dobrą grę w polu, zganić natomiast za skuteczność. Gratulacje dla zespołu Iny Goleniów, szczególnie za wynik meczu. Zwycięstwo w takich rozmiarach z wiceliderem to na pewno powód do dumy.

Kolejne spotkanie szczeciński Hutnik rozegra już za tydzień na swoim obiekcie z aspirującą do awansu Drawą Drawsko Pomorskie, natomiast goleniowska Ina uda się do Chociwla, gdzie zmierzy się z tamtejszym Piastem.

3:0 - 77' - Radosław Wiśniewski
Ina: Paweł Sobolewski - Mariusz Stuba, Marcin Winiarski, Krzysztof Borkowski, Piotr Hanuszkiewicz, Adam Dobrowolski, Wojciech Borek (65 Tomasz Trosko), Artur Nabrzewski (46 Michał Łukasiak), Filip Borek, Bartosz Paszkowski (76 Hubert Pędziwiatr), Radosław Wiśniewski (82 Sebastian Kott)
Rezerwa: Paweł Wanagiel, Sławomir Paszkowski, Mariusz Hawrot

Hutnik: Maciej Reszkis - Maciej Bednarczyk, Robert Kikun, Witold Klyn, Mariusz Marcinowski, Adrian Stefanowicz (59 Michał Wolski), Arkadiusz Jarymowicz, Samuel Gehman, Krzysztof Szumiato, Grzegorz Gunia (73 Marcin Gniotek), Jakub Sowiński (73 Radosław Marcyniuk)
Rezerwa: Radosław Rostkowski, Jacek Wojsznis, Konrad Żebrowski, Piotr Sochański

Żółte kartki: Krzysztof Borkowski, Radosław Wiśniewski, Mariusz Stuba (Ina) / Adrian Stefanowicz, Arkadiusz Jarymowicz (Hutnik) sędzia: Gałązka P - Jusza P, Kochanek M

Dane pomogli uzupełnić: rudy66, misia195, Radzio18, WpV - dziękujemy