usunąć
Tegoroczna V Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, organizowana przez Automobilklub Gorzowski na terenach Szczecina i okolic w dniach 25-27 września jest jednocześnie rundą FIA Central European Zone Trophies (CEZ-FIA), czyli Rundą Mistrzostw Europy Centralnej w rajdach Cross Country. Przede wszystkim jest Rundą kandydacką International Cup For Cross Country BAJAS - Międzynarodowego Pucharu BAJA FIA. Organizuje go FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) i jest on jej własnością. Puchar składa się z terenowych zawodów rajdowych zgłoszonych do kalendarza. Wszystkie zainteresowane strony (FIA, ASN-y, organizatorzy, zawodnicy i załogi) zobowiązują się do stosowanie i przestrzegania przepisów, które nim rządzą. Całkowita długość Odcinków Specjalnych nie może być mniejsza niż 400 km, a w rajdach terenowych BAJA nie zaliczanych do Międzynarodowego Pucharu minimalna długość odcinków specjalnych wynosi 300 km. Rajd uzyskał wizę PZM nr RMPST/5/BSPZM/090812.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/www.baja-polska.pl
relacjďż˝ dodaďż˝: rajdowiec
|
|
V Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych | data: 25-09-2009 17:00 - 27-09-2009 18:00 miejsce: Tereny Szczecina ( ul. Szafera (teren poligonu i strzelnicy wojskowej - miasteczko rajdowe), gmina Dobra i Police
Tegoroczna V Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych organizowana przez Automobilklub Gorzowski na terenach Szczecina i okolic w dniach 25-27.09.2009 r. jest jednocześnie rundą FIA CENTRAL EUROPEAN ZONE TROPHIES (CEZ-FIA) czyli Rundą Mistrzostw Europy Centralnej w rajdach Cross Country a przede wszystkim Rundą kandydacką INTERNATIONAL CUP FOR CROSS COUNTRY BAJAS - Międzynarodowego Pucharu BAJA FIA. Międzynarodowy Puchar Rajdów Terenowych Baja FIA organizuje FIA i jest on jego własnością. Puchar składa się z terenowych zawodów rajdowych zgłoszonych do kalendarza Pucharu. Wszystkie zainteresowane strony (FIA, ASN-y, organizatorzy, zawodnicy i załogi) zobowiązują się do stosowanie i przestrzegania przepisów, które nim rządzą. Całkowita długość Odcinków Specjalnych nie może być mniejsza niż 400 km, a w rajdach terenowych BAJA nie zaliczanych do Międzynarodowego Pucharu minimalna długość odcinków specjalnych wynosi 300 km. W Polsce nigdy dotąd nie organizowano rajdu BAJA, ponieważ dotychczasowe przepisy i regulaminy jakie obowiązywały w naszym kraju wytyczały nieco inną, krótszą formułę rywalizacji co miało odzwierciedlenie w pojazdach jakimi dysponowali zawodnicy. Właśnie brak takich pojazdów powodował, że imprez takich dla polskich zawodników nie organizowano a właśnie zawodnik jest najważniejszą punktem każdej takiej imprezy. Zmiana przepisów, która trwa od 3 lat doprowadziła do tego, że odcinki zaczęły stawać się dłuższe, szybsze i coraz bardziej przypominające odcinki specjalne z rajdów BAJA. Przykładem mogą być ubiegłoroczne rajdy w Suwałkach, Wałbrzychu i Drezdenku. Jeżeli chodzi o CEZ-FIA jest to pierwszy rok trwania cyklu w rajdach Cross-Coutry i od razu znalazła się w nim V Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.
Rajd będzie rozgrywany przez 3 dni. Pierwszego dnia w piątek (25.09.2009 r.) rozegrany zostanie odcinek super specjalny (PROLOG), który wyłoni listę startową. W sobotę (26.09.2009 r.) rozegranych zostanie 9 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 200 km. Ostatniego dnia (27.09.2009 r.) zaplanowano 6 odcinków specjalnych o długości ponad 150 km. Całość będzie się skupiała w „miasteczku rajdowym” gdzie zlokalizowane będą strefy serwisowe, przegrupowania, punktu gastronomiczne, scena, punkt informacyjny, itp.
Długość rajdu: 544 km.
Długość odcinków specjalnych: 404 km.
Otwarcie listy zgłoszeń:
I termin 1 września 2009 – 15 września 2009,
II termin 16 września 2009 – 24 września 2009 ,
Zamknięcie listy zgłoszeń:
data: 24 września 2009.
Podział na klasy:
1. Klasa T1 - dla samochodów udoskonalonych (Załącznik J art.285)
2. Klasa T2 - dla samochodów seryjnych (Załącznik J art. 284“)
3. Klasa TH - klasa Narodowa
4. Klasa O - klasa Otwarta
5. Klasa 2K – quady pojazdy czterokołowe z napędem na jedną oś
6. Klasa 4K – quady pojazdy czterokołowe z napędem na dwie osie
7. Klasa E1 – motocykle dwusuwowe o pojemności silnika do 125 ccm i czterosuwowe o pojemności silnika do 250 ccm
8. Klasa E2/E3 – motocykle dwusuwowe o pojemności silnika powyżej 125 ccm do500ccm i czterosuwowe o pojemności silnika powyżej 250 ccm do 650 ccm. | + fotki + video + relacja | |
imprezę polecają | poleć to wydarzenie sportowe innym możesz być pierwszy | |
|
|
|
|