Bez punktów w Radomiu
autor: pogonszczecin.plZupełnie nie wyszedł piłkarkom mecz z HydroTruckiem Radom. W Radomiu granatowo-bordowe przegrały 0:3. Porażka poniesiona w starciu z beniaminkiem, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w sezonie wyjątkowo mocno boli.

Piłkarki Pogoni po wygranej 5:0 nad Sportisem KKP Bydgoszcz jechały do Radomia jako zdecydowane faworytki konfrontacji z beniaminkiem Ekstraligi. Niestety szczeciniakom ten mecz nie wyszedł, a o porażce w 8. kolejce zadecydowały pierwsze minuty sobotniej konfrontacji.

Już po dziesięciu minutach HydroTruck prowadził 2:0. W 4. minucie wynik meczu otworzyła Oliwia Malesa, a cztery minuty później po faulu Julii Brzozowskiej prowadzenie gospodyń podwyższyła z rzutu karnego Aleksandra Zielińska. Podopieczne trenera Roberta Dymkowskiego próbowały odrabiać straty. Stwarzały sytuacje podbramkowe, ale nie zdołały pokonać miejscowej golkiperki. W 64. minucie Karolina Barczak podwyższyła prowadzenie gospodyń.

Po meczu piłkarki nie wróciły do Szczecina, lecz zostały w Radomiu. We wtorek o godzinie 17:00 ponownie zagrają z radomiankami, ale tym razem zmierzą się z nimi w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. Kolejny ligowy mecz kobiecy zespół rozegra w sobotę 29 października, kiedy to o godzinie 12:00 na Stadionie Młodzieżowym przy Twardowskiego podejmować będzie drugiego z beniaminków Ekstraligi - Pogoń Tczew.