Niezasłużona porażka sianowianek
autor: victoria sp 2 sianówPiłkarki sianowskiej Victorii SP 2 rozegrały kolejny ligowy mecz w Sianowie a ich przeciwniczkami były dziewczyny z MKS Lew Lębork. Niestety pomimo dobrej gry i stworzonej dużej ilości sytuacji do strzelenia bramek sianowianki przegrały to spotkanie 1:2. Do przerwy było 1:1. I była to pierwsza porażka sianowianek z tym przeciwnikiem w rozgrywkach ligowych.
Początek meczu to przewaga sianowianek i już w 7 minucie powinny prowadzić 1:0, ale bardzo dobrze grająca Marta Fil będąc sam na sam z bramkarką gości posłała piłkę obok bramki. W 13 minucie Lew Lębork prowadził 1:0 po rzucie karnym wykonanym przez Agnieszkę Zielińską za przypadkowe zagranie ręką jednej z zawodniczek z Sianowa. W 16 minucie kontuzji doznała najlepsza snajperka Sianowa Malwina Grzelak i zastąpiła ją Monika Garbicz.W 18 minucie Klaudia Majerczak strzela w poprzeczkę gości. 22 minuta to ładna akcja sianowskiego zespołu zakończona niestety niecelnym strzałem Dagmary Petrus. W 44 minucie Marta Fil dogrywa ładną piłkę do Dagmary Petrus, która nie wykorzystuje swojej szansy. W doliczonym czasie pierwszej połowy 45+3 pięknym strzałem w samo okienko z rzutu wolnego z 30 metrów popisuje się Marta Fil i pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1.
Na drugą połowę sianowianki wychodzą z mocnym postanowieniem wygrania meczu. Niestety nie grają skutecznie i na dodatek groźnie kontratakują piłkarki z Lęborka. W 51 minucie ich dobrą akcję sam na sam broni bramkarka Sianowa Oktawia Kaszewska a dobitka trafia w słupek. Sianowianki szukały zwycięskiej bramki. Były blisko w 62 i 68 minucie po uderzeniach swoich zawodniczek, ale i Lew nie rezygnował z wygrania meczu. Ich groźną akcję w 70 minucie ładnie wybroniła bramkarka Victorii SP 2 . W 80 minucie po błędzie sianowskiej obrony Weronika Lejk uzyskała prowadzenie 2:1 dla lęborczanek. Po stracie gola sianowianki miały zdecydowaną przewagę w końcówce spotkania ale niestety nie grzeszyły skutecznością i spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną dziewczyn z Lęborka.

W ekipie Victorii SP 2 Sianów wystąpiły
: Oktawia Kaszewska, Agata Czaban, Oliwia Olszak, Iwona Grub-Malinowska, Karolina Kawałek, Dagmara Petrus, Marta Fil, Klaudia Majerczak, Oliwia Żywanowska, Daria Zbrzeniak, Malwina Grzelak ( Monika Garbicz).

Następne spotkanie sianowianki rozegrają 12 czerwca o godz.13.00 w Stargardzie z KP Błękitni .Szkoda straty punktów powiedział trener Jędrzej Bielecki. Przegraliśmy wygrane spotkanie. W
przekroju całego meczu byliśmy lepszym zespołem, stworzyliśmy dużo okazji do strzelenia bramek ale niestety nie byliśmy skuteczni. Mieliśmy trochę pecha w tym meczu. Przypadkowa ręka i karny, strzeliliśmy też bramkę ale sędzia tuż przed jej zdobyciem gwizdnął faul dla nas, a do tego kontuzji doznała nasza najlepsza strzelczyni Malwina Grzelak. Ponadto jak się nie wykorzystuje takich sytuacji jakie my mieliśmy w tym meczu to w połączeniu z dobrą i skuteczną grą lęborczanek niestety przegrywa się mecz. Gratuluję piłkarkom Lwa zwycięstwa a naszym dziewczynom za ambitną postawę do końca meczu.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria SP2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

III liga Kobiet Makroregionalna (2020/2021)