Zwycięstwo w Lęborku
autor: www.facebook.com/blekitnistargarNa mecz inaugurujący rozgrywki 3 makroregionalnej ligi kobiet zespół Błękitnych Stargard wybrał się do odległego Lęborka. Gospodynie, drużyna Lew Lębork w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce w 3 lidze pomorskiej i uzupełnił skład nowej 3 ligi makroregionalnej.
Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczciliśmy pamięć śp. Pauliny Sochy, wieloletniej zawodniczki naszego klubu.
Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego poznawania się zespołów, zespoły sondowały się nawzajem. Taka sytuacja trwała przed pierwsze 20 minut meczu, potem zespół gości zaczął coraz bardziej przeważać. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 26 minucie po idealnym podaniu Patrycji Szymańskiej i ponad 30 metrowym rajdzie na listę strzelców wpisała się Natalia Gugała. Przewaga naszego zespołu rosła. Zaledwie siedem minut później było już 2:0. Strzałem z rzutu wolnego popisała się Patrycja Szymańska. Do zakończenia pierwszej połowy mogliśmy pokusić się jeszcze o 2-3 bramki, ale zabrało skuteczności w wykończeniu akcji. Im bliżej gwizdka kończącego pierwszą połowę, tym bardziej do głosu dochodziły gospodynie. W ostatniej akcji pierwszej połowy wybijały rzut wolny z około 25 metra i niewiele brakowało, aby strzeliły bramkę.
Druga połowa spotkania miała jakby dwa oblicza, pierwsze 20 minut to świetna gra naszego zespołu. Najpierw w 61 minucie swoją drugą bramkę strzeliła Natalia Gugała i prowadziliśmy już 3:0. Trener Zdunek wprowadził kilka zmian, pozwalając odpocząć trzem czołowym naszym zawodniczkom. Zmienniczki ze świeżym zapasem sił miały przede wszystkim utrzymać korzystny wynik, a jeśli trafiłaby się okazja również strzelić kolejne bramki. Sytuacja taka nadarzyła się 75 minucie, gdy atomowym strzałem z ponad 25 metrów popisała się Alicja Palak i było już 4:0. Zespół gospodyń atakował coraz śmielej, stwarzając sobie kilka sytuacji po których zabrało szczęścia. W 80 minucie strzał z za pola karnego oddała zawodniczka gospodyń i było 4:1. Do końca spotkania zespół z Lęborka próbował gonić wynik, ale nic się już nie zmieniło i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla naszego zespołu.

W opinii trenera Bartłomieja Zdunka rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, nie tylko wysoko wygrywając, ale również realizując na boisku zamierzone przed meczem cele. Ciężka praca na treningach zaczyna powoli przynosić owoce. Dla trenera był to pierwszy mecz o punkty, choć objął drużynę ponad 9 miesięcy temu. Tym bardziej cieszy zwycięstwo.
Cały zespół zadecydował aby, zadedykować to zwycięstwo swojej zmarłej koleżance, Paulina to dla Ciebie!

Już za tydzień 2 kolejka rozgrywek, zagramy ponownie na wyjeździe, a naszymi przeciwniczkami będzie zespół Gosrit Luzino. Mecz zostanie rozegrany w Luzinie, w niedzielę 6 września o godz. 13.00 . Przed własną publicznością zaprezentujemy się dopiero 13 września w spotkaniu z Energetykiem Gryfino.

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

III liga Kobiet Makroregionalna (2020/2021)