Błękitni odpadają z Pucharu Polski
autor: FB Błękitni Stargard
Wynikiem 1-2 kończy się przygoda Błękitnych Stargard w tegorocznych rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski. W 1/8 finału gospodarze musieli uznać wyższość pierwszoligowej Stali Mielec. W pierwszej połowie gole zanotowali Adrian Paluchowski i dla miejscowych Piotr Kurbiel, z kolei w drugiej części spotkania bramkę dającą zwycięstwo zdobył Mateusz Mak. Podopiecznym Adama Topolskiego brakowało dziś skutecznego wykończenia sytuacji i odrobiny szczęścia pod bramką rywala co uniemożliwiło doprowadzenia do dogrywki zawodów.

Pierwsze 20 minut spotkania upłynęło pod znakiem badania sił obu drużyn i fizycznej grze w środku pola. Sposobem Błękitnych na zaskoczenie obrony rywala były długie piłki zagrywane górą za plecy obrońców, natomiast Mielczanie próbowali prostopadłymi podaniami złamać szyki defensywne przeciwnika.
W 27 minucie po długiej centrze z rzutu rożnego i podaniu głową Mateusza Żyro drogę do bramki znalazł Adrian Paluchowski. Gospodarze odpowiedzieli bramką po kontrataku w 36 minucie, kiedy to Krystian Sanocki popisał się skutecznym dośrodkowaniem z prawego skrzydła, które na bramkę zamienił Piotr Kurbiel.

W drugiej połowie gospodarze utrzymywali się pod szesnastką zawodników Stali, natomiast brakowało im ostatniego podania otwierającego możliwość na dogodną szansę. Sytuację wykorzystali w 70 minucie goście, którzy po udanej kombinacji podań po ziemi wykreowali okazję Mateuszowi Makowi, a ten strzałem w dalszy róg bramki Mariusza Rzepeckiego dał im upragnione prowadzenie.

Piłkarze Błękitnych nie załamywali się i szukali kolejnych okazji na zdobycie gola, jednak w 74 minucie strzał Kurbiela okazał się minimalnie niecelny, a kolejne uderzenie 4 minuty później zatrzymało się na słupku. W ostatnich minutach spotkania obie drużyny stanęły przed szansą na zmianę rezultatu, jednak ten nie uległ już zmianie.

Gospodarze z pewnością nie mają powodów do wstydu w tegorocznych rozgrywkach, po zwycięskich potyczkach z Wisłą Kraków i Sandecją Nowy Sącz po raz kolejny pozostawili po sobie pozytywne wrażenie w starciu z wyżej notowanym rywalem. Goście z kolei mają na rozkładzie kolejny po Pogoni Szczecin zespół z naszego regionu i mogą czekać na rywala w następnej fazie rozgrywek.

1:2 - 70' - Mateusz Mak
Błękitni: Mariusz Rzepecki, Oskar Nowak, Michał Cywiński (74' Patryk Paczuk), Piotr Kurbiel, Filip Karmański (83' Mateusz Bochnak), Krystian Sanocki, Aleksander Theus, Wojciech Fadecki, Paweł Łysiak, Hubert Sadowski, Jakub Ostrowski

Stal: Damian Primel, Mateusz Żyro, Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić, Mateusz Mak, Adrian Paluchowski (90' Josip Barisić), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Lukas Bielak (46' Bartosz Nowak), Wojciech Lisowski (77' Szymon Stasik)

żółte: Sanocki, Ostrowski (Błękitni), Urbańczyk, Tomasiewicz (Stal) sędzia: Dominik Sulikowski

Dane pomogli uzupełnić: KibicStargard, Bengoro, Lukas1986 - dziękujemy

Błękitni odpadają z Pucharu Polski (yodastars)