Zwycięstwo KP Błękitni Stargard na inauguracje rozgrywek
autor: MaksiuW weekend 1-2 września 2018r rozgrywki zainaugurowała zachodniopomorska III liga kobiet.

Stargardzki zespół pierwsze spotkanie rozegrał na wyjeździe, w Gryfinie. Gospodarze, Energetyk Junior Gryfino ustalił początek spotkania na niedzielę 2 września 2018, o godz. 10.00 Zespół KP Błękitni przystąpił do spotkania bardzo skoncentrowany. Od samego początku zarysowała się wyraźna przewaga naszej drużyny. Przez pierwsze 25 minut spotkania wypracowaliśmy przynajmniej kilka okazji po których powinien paść gol, ale raziliśmy brakiem skuteczności, nawet w sytuacji sam na sam. Po około 30 minutach gra się trochę wyrównała i zespół gospodarzy zaczął wyprowadzać groźne kontry.
Dobrze dysponowana była jednak nasza obrona. W 33 minucie za nieprzepisowe zatrzymanie zawodniczki Energetyka żółtą kartę obejrzała Katarzyna Litwinowicz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W przerwie dokonaliśmy jednej zmiany, Wiktorię Zdanowską zastąpiła Aleksandra Widerowska. Już sam początek drugiej połowy dał nam sporo radości, bowiem w 42 minucie sytuację sam na sam wykorzystała Natalia Gugała i objęliśmy prowadzenie 1:0. Graliśmy bardzo dobrze, sprowadzając raz po raz zagrożenie pod bramkę naszych przeciwniczek. W efekcie w 53 minucie ponownie Natalia Gugała wpisała się na listę strzelców, a gol padł po zamieszaniu podbramkowym. W 64 minucie spotkania dokonaliśmy drugiej zmiany, kontuzjowaną Patrycję Baszuk zastąpiła Małgorzata Białoskórska. Nadal kontrolowaliśmy grę, umiejętnie grając w obronie i wygrywając wiele piłek w środkowej części boiska. W 74 minucie spotkania o zmianę poprosiła Natalia Gugała, a w na jej miejsce na boisko weszła Julia Witkowska. Drużyna gospodarzy próbowała za wszelką cenę odwrócić losy spotkania, ale tego dnia nie było sposobu na naszą obronę. Kiedy wydawało się, już że mecz zakończy się wynikiem 2:0, na strzał z ponad 30 metrów zdecydowała się Patrycja Szymańska i piłka wpadła idealnie pod porzeczkę, nad interweniującą bramkarką. Była to decydowanie najładniejsza bramka tego spotkania. Jak się okazało po chwili, była to ostatnia akcje meczu i sędzia zakończyła mecz już bez wznawiania gry ze środka.

Na pewno na pochwały zasłużył cały zespół, ale szczególnie formacja defensywna. Bardzo dobre zawody rozegrała strzelczyni dwóch bramek Natalia Gugała. Pomimo, że przewaga w całym meczu naszego zespołu była wyraźna, to na należy pochwalić zawodniczki z Gryfina za dobrą grę i walkę do samego końca, jesteśmy przekonani, że jeszcze w tym sezonie sprawicie nie jedną niespodziankę.

Najbliższy mecz rozegramy już za tydzień, w niedzielę 9 września o godz. 15.00 na naszym boisku w Stargardzie podejmować będziemy Hetmana Recz. Już dziś zapraszamy kibiców na to spotkanie.
�r�d�o: fb blekitnistargardkobiety

relacjďż˝ dodaďż˝: maksiu7