Energa AZS gromi
Energa AZS Koszalin bez większych problemów pokonała UKS PCM Kościerzyna 41:20. Najskuteczniejszą w barwach koszalińskiego zespołu była Tracz, która rzuciła 7 bramek.

Początek rywalizacji był w miarę wyrównany. W 13 minucie Alicja Pękala rzuciła bramkę na 5:7 dla akademiczek. Wydawało się, że gospodynie nawiążą walkę, tym bardziej, że za chwilę miały rzut karny. Rzutu z 7 metrów na bramkę nie zamieniła Joanna Gędłek. Podopieczne Anity Unijat zaczęły wypracowywać sobie przewagę, która do przerwy wynosiła już osiem bramek.

Po zmianie stron koszalinianki nie zamierzały zwalniać, a wręcz przeciwnie z każdą minutą przewaga brązowych medalistek poprzedniego sezonu rosła. Ostatecznie Energa AZS wygrała 41:20. Warto zaznaczyć, że każda zawodniczka z pola w drużynie koszalińskim rzuciła dzisiaj przynajmniej jedną bramkę.

W trzeciej kolejce Energa AZS zmierzy się z Koroną Handball Kielce, 15 września o godzinie 17:00 w koszalińskiej hali Widowiskowo Sportowej, przy ul. Śniadeckich.

UKS PCM Kościerzyna - Energa AZS Koszalin 20:41 (12:20)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Bielak - Pękala 6, Wicik 3, Fesdorf 3, Białek 3, Zawalich 2, Gędłek 1, Kreft 1, Heromińska 1 oraz Sus, Somionka, Wróblewska.

Energa AZS: Prudzienica, Sach - Tracz 7, Smbatian 6, Han 5, Roszak 5, Striukowa 4, Rycharska 3, Wołownyk 3, Budnicka 2, Michałów 2, Mazurek 1, Kaczanowska 1, Nowicka 1, Tomczyk 1.

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15