piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Skok na Wieżę
autor: choro4Flota wygrała ostatni mecz 5-0, ale punktowej przewagi nie powiększyła. Bałtyk, Kluczevia, Iskierka, Gwardia i Rasel również wygrały swoje mecze.

Ale nie martwi nas to, nie musimy przecież oglądać się na innych, wciąż mamy wszak 8 punktów przewagi nad grupą pościgową. Była to więc kolejka bez niespodzianek. Za zaskakujące można uznać co najwyżej wysokie zwycięstwo Chemika w Szczecinku. Przed nami kolejka nr 12. Czy czołówce pójdzie równie gładko jak przed tygodniem? Trudno przewidzieć, w każdym razie drużyny z pierwszej szóstki między sobą grać teraz nie będą. U siebie wystąpią Bałtyk i Flota, ale to właśnie one mieć będą najwyżej notowanych rywali. Zapowiada się więc dość ciekawie, ale na wielkie sensacje raczej nie ma co liczyć, choć w piłce oczywiście różnie bywa.
Do Świnoujścia przyjedzie tym razem Wieża Postomino. Ten mecz wyjątkowo rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 15:00, jako zamykający 12. kolejkę. Goście na dziś plasują się na 8. pozycji z 17 punktami i różnicą bramek 21-17. Rewelacyjnych wyników ani wpadek nie notowali. Bez wątpienia największym sukcesem tego sezonu jest remis 2-2 z Kluczevią Stargard przy prowadzeniu 2-1 do 90+2 minuty, docenić trzeba też wygraną 2-1 w Sądowie. W poprzedniej kolejce minimalna wygrana u siebie ze słabiutko spisującym się w tej rundzie Dębem Dębno. Najlepszy strzelec Fabian Słowiński zdobył do tej pory 10 bramek.
Wieża gra w IV lidze 3. sezon i dała się poznać jako mocny zespół środka tabeli. W poprzednim oba bezpośrednie mecze wygrała Flota; w Świnoujściu było 3-0 po klasycznym hat tricku Damiana Staniszewskiego w drugiej połowie, ale w rewanżu było tylko 1-0 po golu Michała Stasiaka w czasie doliczonym. To dowodzi, że Wieży jest bardzo ciężko strzelić gola i jeśli ktoś zakłada łatwą przeprawę może się srodze zawieść.
Ale najlepiej będzie przyjść w niedzielę o 15:00 na mecz i zobaczyć wszystko na własne oczy.
źródło: Waldemar Mroczek/mksflota.swinoujscie.pl/old/