piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Pierwsza wygrana na własnym stadionie
autor: lukasz balskiDrugie zwycięstwo z rzędu a pierwsze na własnym stadionie odnieśli dziś piłkarze Pogoni Szczecin. Portowcy w Derbach Pomorza pokonali faworyzowaną Arkę Gdynia 1:0. Szczecińscy kibice będą więc mogli odetchnąć z ulgą przed przerwą zimową, bowiem Granatowo - Bordowi, mimo że zajmują ostatnie miejsce w tabeli zbliżyli się do pozostałych zespołów i pozostawili dobre wrażenie po ostatnich spotkaniach.
Od początku spotkania gospodarze ruszyli z animuszem do przodu, jednak zniszczona podczas meczu z Piastem murawa nie sprzyjała grze w piłkę. W dwunastej minucie szczecinianie cieszyli się po raz pierwszy. Radość nie trwała jednak długo, bo po sprawdzeniu za pomocą systemu VAR arbiter Krzysztof Jakubik zmienił decyzję i nie uznał bramki. Lasza Dwali oddał strzał stojąc tyłem do bramki jednak przy strzale za wysoko uniósł nogę i faulował Marciniaka. Pogoń nie zamierzała jednak na tym poprzestać. Pięć minut później Listkowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką. Chwilę później w zamieszaniu w polu karnych swoich szans próbował Adam Frączczak, jednak futbolówka nie znalazła drogi do siatki. W 31. minucie niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Pogoni, Zauska wypuścił piłkę, ale interwencja jednego z obrońców zażegnała niebezpieczeństwo. Swoje okazje przed przerwą stworzyli jeszcze Listkowski i Piotrowski, jednak żadna z nich nie została wykorzystana.

Po zmianie stron Portowcy nadal atakowali. Najpierw piłka przeleciała nad poprzeczką po strzale Frączczaka a chwilę później minęła o centymetry słupek po akcji Deleva, który strzelał z ostrego kąta. W 61. minucie do protokołu meczowego wpisał się kapitan Portowców Adam Frączczak, który z bliskiej odległości zaskoczył Steinborsa. Wcześniej futbolówkę trącił jeszcze Delev. Dziesięć minut później mogło być 2:0, jednak Jarosław Fojut trafił w boczną siatkę. W końcówce spotkania zrobiło się gorąco w polu karnym gospodarzy, skutecznie jednak interweniował Łukasz Zauska i komplet punktów pozostał w Szczecinie.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
1:0 - 61' Adam Frączczak

Żółte kartki: Dwali, Listkowski - Siemaszko, Helstrup, Warcholak, Nalepa, Sołdecki.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce) oraz Siejka i Niemirowski
Widzów: 3 568.

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Lasza Dwali, Hubert Matynia - Adam Frączczak, Jakub Piotrowski, Kamil Drygas, Rafał Murawski (46' Łukasz Zwoliński), Spas Delew (86' Sebastian Rudol) - Marcin Listkowski (90' Dawid Kort).

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Frederik Helstrup, Marcin Warcholak - Patryk Kun, Antoni Łukasiewicz, Adam Marciniak, Michał Nalepa (70' Ruben Jurado), Marcus Vinicius (63' Grzegorz Piesio) - Rafał Siemaszko (54' Mateusz Szwoch)
źródło: wlasne