koszykówka / PLK -
Wygrali, ale na kilka miesięcy stracili Garbiego
autor: Adam PilarczykKing Wilki Morskie Szczecin wygrały 77:75 Pro-Basketem (Polfarmeksem) Kutno w meczu 29. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Zwycięstwo okupiły jednak kontuzją Jakuba Garbacza, który po próbie wsadu upadł uderzając plecami o konstrukcję kosza. Pierwsze diagnozy nie są pocieszające. Zawodnik uszkodził kręgi lędźwiowe. Czekają go badania, które mają wykluczyć uszkodzenia nerwów. Prawdopodobnie obejdzie się bez operacji, ale popularnego Garbiego czeka kilkumiesięczny odpoczynek.
Ponieważ obydwa zespoły walczą o przysłowiową pietruszkę, spotkanie w hali Azoty Arena nie cieszyło się wielką popularnością. W połowie stycznia Wilki kontrolując przebieg meczu wygrały sześcioma punktami w Kutnie. Tym razem w ostatecznym rozrachunku było podobnie, ale przez większość pojedynku były to wyrównane zawody, ze wskazaniem na miejscowych.

Pierwsza kwarta zakończyła się remisem po 16:16, w drugiej przez pierwsze minuty prowadzili goście jednak o trzy oczka więcej na swoją korzyść zapisali podopieczni Marka Łukomskiego.
W trzeciej kwarcie szczecinianie podobnie jak w styczniu po trafieniach Dutkiewcza, Knowlesa, Releforda, Nowakowskiego i Robbinsa zdobyły przewagę dziesięciu oczek, jednak w takiej postaci długo jej nie utrzymały. Różnica znowu wynosiła jedno, dwa posiadania.

Pod koniec po ważnych punktach Marcina Dutkiewicza, Travisa Releforda i Russella Robinsona gospodarze zyskali siedmiopunktową przewagę, która wydawała się wystarczająca. Jednak za sprawą Jacka Jareckiego i Sebastiana Kowalczyka znowu zmniejszyła się ona na dwa punkty. Ostatecznie rzuty wolne Dutniewicza dały zwycięstwo Wilkom a druga dobitka Emegano ustaliła wynik na 77:75 dla gospodarzy.

Teraz w środę Marek Łukomski po raz ostatni w szczecińskiej hali Azoty Arena wystąpi w roli szkoleniowca King Wilków Morskich Szczecin. Od nowego sezonu pierwszym trenerem będzie kto inny, więc dla Łukomskiego mecze z Treflem Sopot i później wyjazdowy w Koszalinie będą zakończeniem dwuletniego okresu w tej roli. Szczecinianie mimo straty kolejnego gracza będą chcieli zakończyć je zwycięsko.

King Wilki Morski Szczecin - Pro-Basket Kutno 77:75 (16:16, 19:16, 22:21, 20:22)

King Wilki Morskie: Dutkiewicz 18 (5 zb., 4x3, 5 str.), Releford 16 (8 zb.), Robinson 14 (7 as., 4 str.), Robbins 7, Knowles 7 (7 zb.), Nowakowski 5, Skibniewski 4 (4 str.), Łukasiak 4, Majcherek 2, Garbacz 0

Pro-Basket: Jarecki 23, Thompson 15 (7 as.), Fraser 13 (10 zb., 4 str.), Kowalczyk 11, Emegano 7, Kobus 6, Grochowski 0 (6 as., 5 przech.), Marek 0