koszykówka / PLK -
Walczyli do samego końca
autor: AZS KoszalinAZS Koszalin po niezwykle zaciętym meczu przegrał po dogrywce w ostatnim pojedynku wyjazdowym sezonu 2016/2017 z Polpharmą Starogard Gdański 75:72. Najlepiej punktującym zawodnikiem Akademików był Remon Nelson, zdobywca 29 'oczek'.

Koszykarze AZS Koszalin zapewnili sobie utrzymanie w rozgrywkach Polskiej Lidze Koszykówki. Podopieczni trenera Kamila Sadowskiego pokonali w ostatnim meczu Siarkę Tarnobrzeg 105:54. Biało-niebiescy od samego początku dominowali nad rywalem i mogli cieszyć się z bardzo wysokiej wygranej. Polpharma Starogard Gdański natomiast potrzebowała zwycięstw, ponieważ wciąż miała szansę na grę w najlepszej ósemce PLK. To spotkanie zatem miało być dla niej jednym z najważniejszych w sezonie.
Chimeryczny początek:
Pierwsze dwie kwarty sobotniego pojedynku Akademików z Polpharmą były bardzo odmienne. Pierwszą kwartę lepiej rozpoczęli podopieczni Kamila Sadowskiego, ale gospodarze nie zamierzali oddać pola i poziom bardzo szybko się wyrównał. Ostatecznie biało-niebiescy uzyskali 4 punkty przewagi kończąc pierwsze 10 minut wynikiem 14:10. W drugiej części meczu do głosu doszli gracze ze Starogardu Gdańskiego i grając zdecydowanie lepiej od Akademików doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie. Do przerwy było 30:25 dla Polpharmy.

Niemoc z dystansu:
Jedną z głównych problemów podopiecznych trenera Sadowskiego była słaba skuteczności w rzutach za trzy punkty. Akademicy nie potrafili znaleźć sposobu na poprawę tego elementu gry ostatecznie zatrzymując się na jedynie 9 przy 27 próbach. Z czego 6 trafień miał Remon Nelson i to za jego sprawą procent zdobytych w ten sposób punktów znacznie się poprawił. Pocieszające może być to, że gospodarze również mieli spory problem w tym elemencie gry - 7 celnych na 31 prób.

Odrabianie strat:
Od niemal początku trzeciej kwarty przeważającą drużyną była Polpharma Starogard Gdański. AZS jednak nie zamierzał się poddać. W ostatnich dziesięciu minutach zagrał świetne zawody doprowadzając ostatecznie do remisu po 40 minutach gry 62:62. Aby tego dokonać Akademicy musieli praktycznie od połowy trzeciej kwarty zniwelować 15 'oczek' straty, a w samej 4 kwarcie 7 punktów.

Dogrywka:
AZS walczył do samego końca. Jeszcze na 28 sekund do końca dogrywki Akademicy prowadzili jednym punktem 72:71. Niestety ostatnie momenty należały do gospodarzy spotkania. Najpierw za trzy trafił Flieger, a chcący odpowiedzieć tym samym Nelson chybił. Wynik meczu ustalił celnym rzutem wolnym Miles. Po naprawdę ciężkim meczu AZS musiał uznać wyższość Polpharmy Starogard Gdański 75:72.

Nelson i Johnson:
Bezapelacyjnie najlepszym graczem Akademików był tego wieczoru Remon Nelson, który zdobył 29 punktów i miał 3 asysty. Jego akcje pozwoliły Akademikom zniwelować przewagę gospodarzy dając szansę na zwycięstwo AZS do samego końca spotkania. Na słowa uznania zasługuje również Kevin Johnson, który zdobył 7 'oczek' oraz zanotował 14 zbiórek.

Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 75:72 (10:14, 20:11, 18:16, 14:21, d. 13:10)

Polpharma: Anthony Miles 24 (6 zb., 6 as., 3x3), Uros Mirković 21 (9 zb., 4 str.), Marcin Flieger 14 (5 zb., 3x3), Łukasz Diduszko 12 (6 zb.), Jakub Schenk 4, Martynas Sajus 0 (6 zb.), Martynas Paliukenas 0, Thomas Davis 0 (7 zb.)

AZS: Remon Nelson 29 (6/8x3), Igor Wadowski 9, Jakub Zalewski 9, Kenny Manigault 9, Kevin Johnson 7 (14 zb.), Piotr Stelmach 6, Curtis Millage 2, Daniel Wall 1 (4 str.), Marcin Nowakowski 0
źródło: AZS Koszalin