koszykówka / PLK -
Czarny dzień dla Wilków
autor: Adam PilarczykDzisiejszej (25.02) soboty kibice King Wilków Morskich Szczecin nie będą mile wspominać. Ich ulubieńcy w czwartej kwarcie przez ponad siedem minut nie trafili oczka przez co przegrali 69:74 w wyjazdowym starciu ze Stalą Ostrów Wlkp., ale także stracili też swoją największą gwiazdę Taylora Browna. Amerykanin choć był z drużyną w Wielkopolsce to jednak nie zagrał i to nie z powodu kontuzji. Okazało się, że zawodnika wykupił Lietuvos Rytas Wilno i zabronił mu też pożegnalnego występu w barwach szczecinian.
Miłe złego początki, tak możemy napisać o wieczorze w wykonaniu podopiecznych Marka Łukomskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Szczecinianie po punktach Robinsona i Nowakowskiego prowadzili 5:0. Co prawda tą przewagę szybko stracili, to jednak oni przez większość starcia byli na plusie. Imponowali zwłaszcza defensywą, której kracząca we własnej hali od zwycięstwa do zwycięstwa Stal nie mogła sforsować.

Tuż przed przerwą i po niej goście po punktach Skibniewskiego, Nowakowskiego, Garbacza i po zmienia stron Kikowskiego zanotowali serię 10:0, sześć minut później mięli rekordową przewagę jedenastu oczek i byli na dobrej drodze do zwycięstwa.

W 32. minucie starcia Robert Skibniewski zdobył swój dwunasty punkt, Wilki prowadziły różnicą dziewięciu oczek i wtedy wydarzyła się katastrofa. Dziewięć niecelnych rzutów z gry, także dwa rzuty wolne, trzy straty spowodowały, że Wilki przegrały spotkanie.
Gospodarze w tym samym czasie zdobyli piętnaście oczek z rzędu. Później wystarczyło, że wykorzystali część rzutów wolnych i mimo prób Skibniewskiego oraz Robinsona po raz kolejny obronili swoją twierdzę.

Stal Ostrów Wlkp. - King Wilki Morskie Szczecin 74:69 (19:21, 17:20, 16:20, 22:8)

Stal: Aaron Johnson 18 (11 str.), Shawn King 12 (10 zb.), Christo Nikołow 12, Łukasz Majewski 11, Marc Carter 9 (5 as.), Szymon Szewczyk 8 (7 zb.), Tomasz Ochońko 4, Kamil Chanas 0, Robert Tomaszek 0

King Wilki Morskie: Michał Nowakowski 15 (6 zb., 3x3), Robert Skibniewski 15 (5 as.), Paweł Kikowski 14, Russell Robinson 13 (5 zb., 8 str., 3x3), Zach Robbins 6, Jakub Garbacz 5, Szymon Łukasiak 1, Marcin Dutkiewicz 0, Maciej Majcherek 0