piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Przypieczętują awans u siebie?
autor: crashPodopieczne Anity Unijat w najbliższy weekend czeka rewanżowe starcie z Piotrcovią Piotrków Trybunalskim w pierwszym pojedynku w walce o miejsca 5-8 Superligi Kobiet ośmiobramkową przewagę wywalczyły sobie koszalinianki.

Pierwsze starcie rozpoczęło się od szybkiego wyjścia na prowadzenie ENERGI AZS. Już w 12 minucie po rzucie Romany Roszak było 7:3 dla ENERGI AZS. W kolejnych minutach powiększała się przewaga akademiczek 10:4. Drugi kwadrans pierwszej połowy był nieco lepszy dla Piotrcovii, która zmniejszyła stratę do przerwy do trzech bramek.
Po zmianie stron ENERGA AZS udowadniała, że to ona jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Już w 33 minucie było 19:13, a w kolejnych minutach utrzymywała się wywalczona przewaga. Szkoleniowiec Piotrcovii starał się przerwami na żądanie odwrócić losy spotkania. Nic takiego się jednak nie wydarzyło. Koszalinianki do zwycięstwa poprowadziła Walentyna Niesciaruk, która rzuciła dziesięć bramek. Ostatecznie akademiczki wygrały 33:25 i jedną nogą awansowały do walki o piąte miejsce. Warto wspomnieć, że kolejny raz znakomite zawody rozegrały bramkarki Marta Wiercioch i Beata Kowalczyk. Pierwsza z wymienionych obroniła, aż trzy rzuty karne. Natomiast Kowalczyk kolejny raz obroniła kilka trudnych piłek.

Przypomnijmy, że z fazy play off ENERGA AZS odpadła po przegranym dwumeczu ze Startem Elbląg, zaś Piotrcovia przegrała z MKS-em Selgros Lublin.

W sezonie zasadniczym ENERGA AZS z Piotrcovią raz wygrała - na wyjeździe wysoko 33:24. Natomiast w Koszalinie niespodziewanie triumfowały rywalki 26:27.

Warto wspomnieć, że w drugiej parze w pierwszym starciu AZS AWFiS Gdańsk pokonał Zagłębie Lubin 28:23.

Spotkanie rozpocznie się 30 kwietnia o godzinie 17:00 w Koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Śniadeckich.
źródło: inf. własna