koszykówka / PLK -
Świetna połowa akademików i przegrany mecz
Koszaliński AZS przegrał kolejne spotkanie w Tauron Basket Lidze. W miniony poniedziałek 8 lutego akademicy przegrali na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń 77:84. Najskuteczniejszym graczem zespołu z Pomorza Środkowego był Patrik Auda, który zdobył 24 punkty, zaś dla Torunia najwięcej punktów rzucił Łukasz Wiśniewski - 20.

W pierwszych minutach lepiej radzili sobie koszalinianie. Już w drugiej minucie AZS prowadził po trójce Wadowskiego 9:2. Kolejne akcje, również były udane dla koszalińskiej drużyny, która po sześciu minutach wygrywała już 20:6. Po pierwszej ćwiartce było 25:18 dla gości.

Kolejna kwarta była niezwykle wyrównana. Polski Cukier starał się odrabiać straty. Natomiast AZS robił wszystko, aby utrzymać wypracowaną przewagę. Do przerwy akademicy prowadzili 43:36.

Po zmianie stron gospodarze szybko złapali wiatr w żagle i już w 3 minucie tej części spotkania doprowadzili do remisu 52:52. Następnie gra toczyła się pod dyktando Polskiego Cukru, który przed decydującą odsłoną prowadził już 62:56.

Toruń nie dał już sobie wyrwać zwycięstwa. Ostatecznie Polski Cukier wygrał 84:77.

Twarde Pierniki Toruń - AZS Koszalin 84:77 (20:25, 16:18, 26:13, 22:21)

Twarde Pierniki: Gibson 23 (7 zb., 11 as., 7x3), Wiśniewski 21 (5 zb., 3x3, 4 str.), Sulima 12 (9 zb.), Michalak 10 (5 zb.), Cummings 7 (5 zb.), Kornijenko 7 (5 zb.), Perka 2, Śnieg 2, Milosević 0

AZS Koszalin: Auda 19 (8 zb.), Mielczarek 17 (5x3), Pecháček 12 (7 zb.), Dąbrowski 9 (3x3), Marcin Nowakowski 6, Hannah 5 (9 zb., 4 str.), Witliński 4, Wadowski 3, Walton 2, Łukasiak 0

sędzia: Marcin Kowalski, Mariusz Adameczek, Bartosz Puzoń | Komisarz: Eugeniusz Torchała
źródło: Inf. własna