siatkówka / Pozostałe rozgrywki
siatkówka / Pozostałe rozgrywki -
Sukces w mistrzostwach Polski gimnazjów
autor: zgWspaniałym sukcesem zakończyły się w Lublinie Finały Mistrzostw Polski wśród Gimnazjalistów w Piłce Siatkowej. Nasi siatkarze ze Świnoujścia wywalczyli brązowe medale zajmując 3. miejsce wśród 14 zespołów.
Brązowy medal Gimanzjady jest kolejnym wspaniałym sukcesem siatkarskiej młodzieży uprawiającej jedną z najbardziej popularnych dyscyplin w naszym kraju. W Lublinie podopieczni trenerów Karola Janaszewskiego i Artura Kulikowskiego wygrali swoją grupę eliminacyjną pokonując kolejno Gimnazjum Sportowe z Rzeszowa 2:0 i Gimnazjum nr 2 z Gubina także 2:0.
W rundzie półfinałowej, do której awansowały po dwa najlepsze zespoły z 4 grup eliminacyjnych, nasi siatkarze pokonali Gimnazjum z Białej Podlaskiej 2:0 i ulegli w bezpośrednim meczu o awans do ścisłego finału zespołowi z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Gdańska 1:2. Spotkanie to było bardzo emocjonujące gdyż stawka tego spotkania była wysoka. Pierwszego seta wygrali siatkarze z „Jedynki”, ale w dwóch następnych górą byli siatkarze z Gdańska i to oni wygrali ten półfinał 2:1.

W meczu o brązowy medal górą byli nasi zawodnicy, którzy w dobrym stylu pokonali Gimnazjum Sportowe z Wołomina 2:0. Radość siatkarzy ze Świnoujścia była bardzo duża gdyż na ten medal zapracowali bardzo solidnie przechodząc wcześniej przez poszczególne etapy eliminacji wojewódzkich i wygrywając po raz 4 z rzędu Finał Wojewódzki.

Brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyty w tym roku szkolnym przez siatkarzy z kuźni talentów siatkarskich jaką jest od lat Gimnazjum Publiczne nr 1, jest drugim medalem w historii tej szkoły. W roku 2004 siatkarze z GP nr 1 Świnoujście zdobyli srebrne medale, a impreza finałowa była rozgrywana w Świnoujściu.

autor: zgZ Lublina - GP nr 1 przywiozło jeszcze jedno wyróżnienie, gdyż najlepszym atakującym turnieju został uznany Szymon Bąk i tym samym znalazł się w wyróżnionej „szóstce” najlepszych zawodników Mistrzostw Polski Gimnazjalistów!

Skład zespołu Gimnazjum Publicznego nr 1 Świnoujście: Miłosz Kruk, Szymon Bąk, Michał Nowakowski, Bartosz Belchnerowski, Kacper Skrobot, Tomasz Bilski, Maciej Majewski, Paweł Garstka, Dawid Faryński, Hubert Jałoszyński, Jakub Michalski i Bartosz Zaleski. Trenerami zespołu byli: Karol Janaszewski I oraz Artur Kulikowski II.