piłka ręczna / Superliga mężczyzn
piłka ręczna / Superliga mężczyzn -
Pogoń bez Bruny też dała radę. Szczecinianie powalczą o medal MP!
autor: cubajdukTrzeci mecz miał rozstrzygnąć losy rywalizacji handballowej Pogoni Szczecin i PGE Stali Mielec. W pierwszym spotkaniu wygrali piłkarze ręczni dowodzeni przez Rafała Białego, w drugim szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść siódemki z Podkarpacia. Czwartkowe widowisko przyniosło sporą dawkę emocji. Wydawało się, że zawody zostaną rozstrzygnięte znacznie szybciej, ale kibice musieli czekać na zwycięzcę aż do samego końca.
Od kilku nieudanych prób w ataku rozpoczęły swój ostatni mecz w ćwierćfinale mistrzostw Polski oba zespoły. Pierwsi wynik otworzyli mielczanie. Indywidualnym rzutem popisał się najlepszy szczypiornista w rywalizacji z Pogonią, czyli Rafał Gliński. Szczecinianom w tej fazie spotkania mocno zadanie utrudniała defensywa ustawiona przez popularnych Czeczeńców (najbardziej wysuniętym obrońcą był Michał Chodara). Dochodziły do tego jeszcze proste błędy własne. W efekcie na tablicy już po 7 minutach było 1:4.

Pod nieobecność na środku rozegrania czeskiego szczypiornisty Michala Bruny trener Rafał Biały ustawił Bartosza Konitza. Manewr ten częściowo dawał rezultat, ogólnie jednak gra miejscowych nie napawała optymizmem. Szczecinianie byli bowiem tymi, którzy musieli gonić rezultat. Do remisu udało się doprowadzić Łukaszowi Gierakowi (6:6) i od tej pory zawody się wyrównały. Pomarańczowi po udanie zakończonej pogoni w końcu bardziej ucieszyli swoich fanów. Paweł Krupa dał drużynie pierwsze w meczu prowadzenie 8:7. Na 6 minut przed końcem wynik brzmiał już 11:8, ale 'Stalowcom' nie podcięło to skrzydeł. Pierwszą połowę wygrała jednak Pogoń 15:13.

Po zmianie stron dwukrotnie przypomnieli o sobie Krupa z jednej strony i Damian Krzysztofik z drugiej. Co ciekawe, dla tego pierwszego było to już piąte trafienie. Trzy bramki więcej na koncie Pogoni dawały graczom Białego większy spokój. Wyraźnie starali się zwalniać tempo swoich akcji, w obronie zaś bardzo dużo uwagi poświęcali na krycie obrotowego Krzysztofika, do którego trafiało bardzo dużo piłek. Dużo złego wprowadziło upomnienie indywidualne dla Mateusza Zaremby. M.in. dzięki temu Stal za sprawą Kamila Kriegera doprowadziła do remisu po 19 (40 min.).

Sytuacja zmieniała się jednak jak w kalejdoskopie. W 44. minucie było bowiem 22:19. Zwycięzcę trudno było wytypować. Szczecinianie wyjątkowo mocno starali się unikać kar, w tym bowiem czasie ich gra ulegała pewnemu załamaniu. Tego samego typu błędów nie unikali jednak mielczanie, a głównie Krieger. Na 10 minut przed końcem widowiska Pogoń prowadziła 24:21, a mogło być ono wyższe, gdyby nie... Krzysztof Lipka.

Stal w kłopotach była kilka chwil później. Najpierw z czerwoną kartką parkiet opuścił Krieger, a po minucie 'dwójkę' obejrzał również Marek Szpera. Wydawało się, że ostatecznie losy rywalizacji rozstrzygnął Patryk Walczak. Tymczasem Portowcy musieli grać czterech przeciwko sześciu przez kolejne dwie minuty. W 57. o czas poprosił Biały. Do końca kary obu jego podopiecznym zostało jeszcze ok. 40 sekund. Emocje sięgały zenitu. Na minutę przed końcem Pogoń prowadziła 27:25, ale odzyskała piłkę w obronie i w tym momencie to był koniec zawodów.
źródło: własne/SportoweFakty.pl