koszykówka / PLK -
Długa podróż King Wilków Morskich
W 8. kolejce rozgrywek Tauron Basket Ligi podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza udadzą się do, położonego o ponad 700 kilometrów od Szczecina, Tarnobrzegu. To jeden z najdalszych wyjazdów, jakie czekają w tym sezonie zespół KING Wilków Morskich.

W miniony weekend KING Wilki mierzyły się w Arenie Szczecin z Czarnymi Słupsk. Mecz ten był bardzo wyrównany od samego początku i żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na większą ilość oczek. Dobre zawody po raz kolejny rozgrywał Trevor Releford, który tego dnia zanotował 27 punktów, 4 zbiórki, 6 asyst i 3 przechwyty. Tego dnia do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, którą lepiej rozegrali koszykarze ze Słupska i wygrali całe spotkanie 101:94.
Najbliższy przeciwnik KING Wilków, czyli Jezioro Tarnobrzeg do minionej kolejki pozostawał bez zwycięstwa. Jednak w pojedynku z Asseco Gdynia, czyli zdecydowanym faworytem, udało odnieść się pierwszą w sezonie, upragnioną wygraną. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gdynian. Jednak w trzeciej i czwartej kwarcie to Jezioro Tarnobrzeg zaczęło dochodzić do głosu. Ostatecznie Jeziorowcy wygrali 93:81, tym samym kończąc zwycięską passę Asseco.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Jeziora Tarnobrzeg był Craig Williams, który zdobył 27 punktów, aż pięciokrotnie trafiając z dystansu. Miller zanotował 7 zbiórek, 2 asysty i blok. Dobre zawody w Gdyni rozegrał również Josh Miller. Amerykanin zdobył 25 oczek, 4 zbiórki i aż 7 asyst. Barierę 20 punktów w tym spotkaniu przełamał również Dominique Johnson, zdobywca 21 punktów. Reszta zawodników Jeziora w starciu z Asseco zdobyła w sumie tylko 20 punktów.

KING Wilki Morskie chcąc wygrać w Tarnobrzegu muszą postarać się zatrzymać Amerykanów, którzy występują w drużynie Jeziora. Miniona kolejka pokazała, że to właśnie oni grają pierwsze skrzypce w podkarpackim zespole. Sporo zależeć będzie również od dyspozycji rzutowej Jeziorowców. W meczu z Asseco ich skuteczność w tym sektorze boiska wynosiła 43 %.

Początek meczu Jezioro Tarnobrzeg - KING Wilki Morskie Szczecin już w najbliższą sobotę o godzinie 18.
źródło: King Wilki Morskie Szczecin