siatkówka / Pozostałe rozgrywki
siatkówka / Pozostałe rozgrywki -
2 kolejka MLPS
autor: adaskoPo raz kolejny rywalizowali amatorscy siatkarze. W ramach 2. kolejki rozgrywek Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej doszło do 4 spotkań. Jedno z najciekawszych spotkań odbyło się w Karlinie gdzie po zaciętej walce miejscowy Karpol pokonał Pawlaki Gościno 3:2 Relacja poniżej.

OPP Kołobrzeg 99 : Fanza Kołobrzeg 0:3 (20:25, 22:25, 19:25) - młody zespół OPP niestety momentami grał jak równy z równym z bardziej doświadczonymi zawodnikami Fanzy, jednak goście nie pozwolili gospodarzom wygrać choćby jednego seta, pewnie wygrywając mecz w 3 odsłonach.

Karpol Karlino : Pawlaki Gościno 3:2 (29:27, 23:25, 9:25, 25:23, 15:11) - było to najciekawsze spotkanie 2 kolejki, po raz pierwszy zespół z Karlina rozegrał swój mecz na nowo otwartej hali sportowej w Karlinie, pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane i rozstrzygane były na przewagi, pierwszego wygrali gospodarze, drugiego goście, w trzecim secie zespół z Karlina jakby zapomniał jak się gra w siatkówkę , ponieważ przegrał tę partię do 9 a to zdarza się naprawdę rzadko, jednak w kolejnej odsłonie zawodnicy z Karlina wrócili do swojej dobrej gry i wygrali 4 seta, doprowadzając do 5 partii którą również wygrali do 11 i całe spotkanie 3:2. W drużynie z Karlina najlepszym zawodnikiem był Bartosz Owczarz, w drużynie z Gościna Kamil Rokita

Grot Dygowo : Orzeł Gryfice 3:1 (25:22, 25:16, 23:25, 25:23) -pierwsze dwa sety to bardzo dobra gra gospodarzy, którzy przede wszystkim grali bardzo pewnie w ataku i zagrywce. Początek trzeciego seta również należał do gospodarzy, jednak goście z Gryfic doprowadzili do wyrównania 22:22, niestety dwa błędy gospodarzy sprawiły że goście wygrali tę partię do 23. Czwarty set to od początku przewaga zespołu z Gryfic i to Dygowianie musieli gonić wynik, udało się doprowadzić do remisu i wygrać tę partię do 23 i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy wybrany został Grzegorz Starczyk, zaś w drużynie gości Ryszard Bąk.

Elita Białogard : Viking Rymań 0:3 (14:25, 16:25, 11:25) - mecz od samego początku należał do drużyny z Rymania, która pewnie kontrolowała spotkanie, zespół z Białogardu nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z drużyną gości, ostatecznie przegrywając w trzech setach. W drużynie z Rymania najlepszym graczem został wybrany Mateusz Sielicki, w drużynie z Białogardu Waldemar Wijas.