koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Spójnia z kompletem zwycięstw
Do meczu ze Stalą Ostrów Wielkopolski podobnie jak rywale pierwszoligowi koszykarze Spójni Stargard Szczeciński będą przystępować z kompletem czterech zwycięstw na koncie. Biało-bordowi wczoraj (18.10) pokonali 71:55 rezerwy Rosy Radom, jednak przez trzy czwarte pojedynku musieli toczyć ciężki bój z rywalem, okupując to m.in. kontuzją nosa Łukasza Bodycha.

Jak wiele zmieniło się w Stargardzie Szczecińskim w porównaniu do poprzedniego nieudanego sezonu pokazał wczorajszy pojedynek z Rosą. Niezła frekwencja, świetny doping i miła uroczystość przed rozpoczęciem starcia to tylko część czynników, najważniejsze są walka na parkiecie, skuteczne końcówki i sukcesy, których brakowało kilka miesięcy temu.
Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Arkadiusza Soczewskiego, dla którego był 350. oficjalny mecz dla seniorskiej drużyny gospodarzy. Jak wcześniej wspomnieliśmy nie zapomnieli o tym włodarze honorując koszykarza. Później jednak nie było tak wesoło. Rezerwiści postawili Stargardzianom bardzo ciężkie warunki. Dziesięciokrotna zmiana prowadzenia, siedem remisów to liczby, które po części obrazują to co działo się przez pierwsze trzy kwarty pojedynku. Rosa nieznacznie wygrała pierwszą kwartę, mimo iż to Spójnia legitymowała się serią 11:0 w tej części starcia.
O ile w pierwszej kwarcie mieliśmy sinusoidy w wykonaniu obydwu zespołów to w drugiej rywalizacja była już bardziej wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na większe niż trzy punktowe prowadzenie, więc do przerwy było remisowo.

Po zmianie stron początkowo nie wiele się zmieniło, dopiero w ostatniej osłonie rozstrzygnęły się losy pojedynku. Spójnia podobnie jak w innych meczach stłamsiła przeciwnika skuteczną defensywą. Młodzi koszykarze Rosy w ciągu ostatniej ćwiartki rzucili zaledwie siedem oczek. Ponieważ Spójnia była bardziej skuteczna, po punktach Mieczkowskiego, Bigusa, Pluty, Soczewskiego i Stokłosy zdobyła czternaście oczek z rzędu i postawiła kropkę nad i.

Spójnia Stargard Szcz. - Rosa II Radom 71:55 (16:17, 22:21, 16:10, 17:7)

Spójnia: Pluta 18 (5x3), Bigus 13 (12 zb.), Stokłosa 10 (5 as.), Żytko 7, Mieczkowski 7, Wróblewski 5, Soczewski 4 (5 z.), Bodych 2, Kasprzak 2 (5 zb.), Litwin 0

Rosa II: Schenk 13 (5 as., 3x3), Bonarek 12 (7 zb.), Stoperzyński 9, Sobuła 8, Kardaś 5, Zegzuła 4 (5 zb., 3 przechwyty), Czajkowski 2, Kapturski 2 (9 zb.), Zwęgliński 0